لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۱

ادامه تجمع معلمان و فرهنگیان بازنشسته در شهرهای مختلف ایران


تجمع گروهی از معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش در داراب
تجمع گروهی از معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش در داراب

معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش روز دوشنبه بار دیگر در شهرهای مختلف ایران دست به تجمع زدند و خواستار رسیدن به مطالبات خود شدند.

معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش روز دوشنبه ۴ بهمن‌ماه، در برخی از شهر ایران از جمله تهران، داراب، ممسنی و رشت بار دیگر همچون ماه‌های اخیر برای بیان مطالبات صنفی و مدنی خود با در دست داشتن پلاکارد و سر دادن شعارهایی مانند «معلم به پاخیز برای رفع تبعیض» دست به تجمع سراسری زدند.

معلمان معترض در این تجمعات خواستار رفع تبعیض، پایان بی‌عدالتی، افزایش حقوق، آزادی معلمان زندانی، آموزش رایگان دانش‌آموزان، مخالفت با روند کنونی خصوصی‌سازی حوزه آموزش، همسان‌سازی بازنشستگان مبتنی بر قانون مدیریت خدمات کشوری و اجرای قانون رتبه‌بندی مشاغل شدند.

یکی از معلمان در سخنرانی تجمع فرهنگیان بازنشسته در ممسنی گفت، مدرسه رایگان در ایران پیدا نمی‌شود و آموزش در ایران طبقاتی شده است.

معلمان و فرهنگیان بازنشسته داراب نیز با تجمع در مقابل ساختمان شرکت تعاونی فردوس فرهنگیان این شهر خواستار اجرای همسان‌سازی شدند.

گروهی از معلمان و فرهنگیان در شهر رشت نیز روز دوشنبه ۴ بهمن ماه با سر دادن شعارهایی مانند «معلم به پاخیز برای رفع تبیعض» دست به تجمع زدند.

یکی از فرهنگیان بازنشسته نیز در تجمع مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی کشوری گفت معلمان و فرهنگیان، نمایندگان سالم و درست‌ کاری ندارند و نمایندگان معلمان در صندوق بازنشستگی از حقوق آنها دفاع نمی‌کنند.

بحران معیشت و تورم افسارگسیخته در ایران طی سال‌های اخیر به جز اعتراض بازنشستگان، به برگزاری ده‌ها تجمع اعتراضی از سوی معلمان و کارگران نیز منجر شده که این اعتراض‌ها در مواردی با سرکوب شدید و بازداشت فعالان صنفی توسط نهادهای امنیتی مواجه شده است.

XS
SM
MD
LG