لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۰

هشدار فرمانده آمریکایی به مسکو و دمشق: از خودمان دفاع خواهیم کرد


حسکه در شمال سوریه که نیروهای عملیات ویژه آمریکا در آن مستقر هستند
حسکه در شمال سوریه که نیروهای عملیات ویژه آمریکا در آن مستقر هستند

یک فرمانده آمریکایی به مسکو و دمشق هشدار داد در حملات خود از هدف قرار دادن مناطقی که نیروهای آمریکایی در آن قرار دارند خودداری کنند.

سرلشکر استفان تانسند، فرمانده نیروهای آمریکا در عراق و سوریه، وعده داد در صورتیکه رژیم اسد به مناطقی که نیروهای ویژه آمریکایی در شمال سوریه در آنها حضور دارند حمله کند از آن نیروها دفاع خواهد کرد.

استفان تانسند روز شنبه ۳۰ مرداد در مصاحبه ای تلفنی با شبکه سی ان ان گفت: "ما موضع خود را برای روسیه روشن کرده ایم. آنها نیز سوریه را در جریان گذاشته اند. من فقط اضافه می کنم که ما در صورتیکه احساس کنیم تهدید می شویم از خودمان دفاع خواهیم کرد."

آقای تانسند اولین فرمانده ارشد نظامی آمریکا است که مستقیما به احتمال مقابله آمریکا با نیروی هوایی سوریه اشاره کرده است.

سخنان آقای تانسند به دنبال واقعه پنجشنبه ۲۸ مرداد آمد که در آن هواپیماهای جنگی دولت بشار اسد به مناطق شمالی سوریه حمله کردند، مناطقی که نیروهای عملیات ویژه آمریکا نیز در آن مستقر بودند.

سرلشکر تانسند گفت تصمیم دارد همچنان دولت خودخوانده اسلامی را تحت فشار گذاشته و افزود هدف نظامی اش این است که نیروهای ائتلافی به پشتیبانی آمریکا تا سال آینده داعش را در عراق و سوریه شکست دهند.

آمریکا بر این باور است که رهبران داعش داخل یا اطراف شهر رقه در سوریه که توسط این گروه پایتخت آن محسوب می شود حضور دارند. سرلشکر تانسند می گوید نیروهای محلی عرب و کرد سوریه که توسط نیروهای آمریکایی آموزش دیده اند، طی هفته های آینده به حومه رقه نزدیک خواهند شد.

XS
SM
MD
LG