لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۷

شدت گرفتن درگیری ها میان کردها و ارتش سوریه


واکنش نیروهای کرد در حسکه به حملات ارتش سوریه
واکنش نیروهای کرد در حسکه به حملات ارتش سوریه

درگیری ها میان ارتش سوریه و نیروهای کرد در شهر حسکه ازجمعه شب، ۲۹ مرداد، شدت گرفته و روز شنبه نیز همچنان ادامه داشت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، با وجود هشدارها از سوی آمریکا، جنگ میان نیروهای سوریه و کردهای وابسته به یگان های مدافع خلق در شهر حسکه در شمال شرق سوریه همچنان ادامه دارد.

طی جنگ های داخلی ۵ سال گذشته، دولت سوریه و کردهای آن کشور وارد درگیری نشده بودند، و نیروهای کردی بر مبارزه با نیروهای داعش در سوریه بیشتر تمرکز داشتند و دولت سوری نیز عمدتا با گروه های شورشی عرب می جنگید. اما درگیری میان نیروهای کرد و دولت سوریه هفته گذشته و پس از حمله هوایی ارتش سوریه به بخش های کردنشین حسکه آغاز شد.

درگیری های زمینی میان کردهای حسکه و ارتش سوریه روز جمعه شب و در حالیکه که هواپیماهای جنگی سوریه از روی حسکه پرواز می کردند شدت گرفت. خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام محلی کرد روز شنبه گزارش داد درگیری ها در داخل شهر ادامه داشته و چند عملیات نظامی نیز صورت گرفته است.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه، یک گروه مستقر در لندن، در روز جمعه و به دنبال درگیری ها دستکم ۴۱ نفر کشته شده و بسیاری از ساکنان نیز از خانه های خود فرار کرده اند.

درگیری ارتش سوریه با کردهای سوریه می تواند مبارزه با داعش در این کشور را پیچیده تر کند.

به گزارش رویترز، رسانه های طرفدار دولت اسد روز شنبه گفتند دولت در راستای جلوگیری از شدت گرفتن درگیری ها مذاکرات مقدماتی برای برقراری صلح برگزار کرده است.

XS
SM
MD
LG