لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۰

 بشار اسد: ترامپ می تواند متحد دمشق باشد


آرشیو
آرشیو

بشار اسد، رئيس جمهوری سوریه می گويد دونالد ترامپ، رئيس جمهوری منتخب آمريکا اگر ثابت کند که به وعده هايش برای مبارزه با تروريسم در سوريه وفادار است، متحد طبيعی دمشق خواهد بود.

همزمان ارتش سوريه و روسيه در پی اعلام برنامه آزادسازی شهر حلب از نيروهای داعش، از روز گذشته در حال بمباران گسترده شرق این شهر هستند.

شرق شهر حلب از ساعت ها پيش همچنان زير بمباران شديد جنگنده های ارتش سوريه و روسيه است. بمباران ها از زمانی آغاز شد که ارتش دو کشور اعلام کردند تهاجم تمام عياری را برای آزاد سازی حلب از نيروهای داعش آغاز می کنند.

به گزارش گروه ناظر بر وضعیت حقوق بشر سوريه، مستقر در لندن، در اين بمباران ها تا کنون ۲۰ غيرنظامی کشته شده اند و افراد محلی می گويند از صبح امروز علاوه بر بمباران ها، تا کنون حداقل ۵۰ گلوله توپ به محله های مختلف اصابت کرده است.

سازمان ملل متحد می گويد، حدود ۲۸۰ هزار نفر از ساکنان حلب از ماه اوت گذشته در محله های شرقی در ميان آتش و خون گرفتارند. سازمان ملل هشدار داده ذخاير مواد غذايی در محله های تحت کنترل مخالفان بشار اسد رو به اتمام است.

بشار اسد، رئيس جمهوری سوريه روز سه شنبه در مصاحبه با تلويزيون دولتی آر تی پی پرتغال اعلام کرد که نيروهايش در تلاش برای آزاد کردن غيرنظاميان از دست به گفتۀ او تروريست‌ها در شهر حلب هستند.

بشار اسد در ارتباط با آمريکا و انتظارش از تحولات آتی و آمدن رئيس جمهوری جديد به کاخ سفيد گفت: اگر دونالد ترامپ با داعش در سوريه بجنگد متحد طبيعی دولت سوريه خواهد بود.

او گفت: «در حال حاضر نمی توانيم پيش بينی کنيم چه پيش خواهد آمد، اما اگر او [دونالد ترامپ] فرض کنيم بخواهد با تروريسم مبارزه کند البته که مؤتلف ما خواهد بود. مؤتلف طبيعی روسيه، ايران و هر کشور ديگری خواهد بود که بخواهد با تروريسم بجنگد.»

بشار اسد در اين مصاحبه گفت که جنگ سوريه تا کنون با کمک ايران، روسيه، و حزب الله لبنان تا کنون به نفع او پيش رفته است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG