لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۸

در حمله شورشیان به مواضع دولتی در حلب ۱۹ نفر کشته شدند


هفته گذشته ارتش سوریه به بیمارستان تحت کنترل شورشیان در حلب حمله کرد. یک امدادگر صلیب سرخ در حال بازرسی بقایای بیمارستان القدس
هفته گذشته ارتش سوریه به بیمارستان تحت کنترل شورشیان در حلب حمله کرد. یک امدادگر صلیب سرخ در حال بازرسی بقایای بیمارستان القدس

شورشیان سوریه روز سه شنبه عملیات جدیدی را در شهر حلب آغاز کردند. آنان در این حمله با پرتاب راکت به یکی از بیمارستان های تحت کنترل دولت، غیرنظامیان را هدف قرار دادند. این در حالی است که دیپلمات ها در مذاکرات صلح تلاش می کنند تا در این کشور بین طرف های درگیری آتش بس ایجاد کنند.

سازمان نظارت بر حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا گفت راکت های نیروهای شورشی ۱۹ نفر را در منطقه تحت کنترل نیروهای دولتی از جمله در بیمارستان الضبیط کشت.

این سازمان گفت شورشیان با موشک هدایت شونده یکی از مواضع تسلیحاتی دولتی را هدف قرار دادند.

شبکه خبری الاخباریه متعلق به دولت سوریه گفت سه زن در بیمارستان الضبیط کشته و ۱۷ نفر مجروح شدند. وزارت اطلاع رسانی دمشق در بیانیه ای این حمله را جنایت علیه بشریت خواند.

حمله شورشیان در روز سه شنبه، پس از حملات نیروهای دولتی سوریه به مواضع آنان در هفته گذشته بود. ارتش سوریه هفته پیش از جمله به یک بیمارستان حمله کرد که به گفته سازمان پزشکان بدون مرز در آن حمله ۵۵ غیرنظامی جان باختند.

هرچند با میانجیگرای ایالات متحده و روسیه اولین آتش بس در پنج سال گذشته در برخی نقاط سوریه حاکم شد، حلب در روزهای اخیر صحنه خونین ترین حملات بوده است.

XS
SM
MD
LG