لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۸

شمار کشته شدگان بمباران بی وقفه در حلب به ۲۵۰ تن رسید


نواحی تحت کنترل شورشیان در شهر حلب در شمال سوریه روز شنبه هدف نزدیک ۳۰ حمله هوایی قرار گرفت، در همین حال شمار کشته شدگان در پی ۹ روز پیاپی بمباران به ۲۵۰ تن نزدیک شده است.

گزارش رویترز به نقل از گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه حاکی است در جدیدترین دور حملات هوایی، که گفته می شود توسط هواپیماهای دولت سوریه صورت گرفت، دست کم پنج تن کشته شدند.

حلب، که پیش از جنگ بزرگترین شهر و مرکز تجارتی سوریه بود، دو سال است بین نواحی شورشیان و دولت تقسیم شده است. کنترل کامل آن مهمترین جایزه برای بشار اسد خواهد بود.

گروه ناظر شمار مرگ غیر نظامیان در بمباران محله های حلب از ۲۲ آوریل را نزدیک ۲۵۰ تن اعلام کرد. این رقم حدود ۱۴۰ تن را که توسط نیروهای متحد دولت در حملات هوایی و گلوله باران نواحی زیر کنترل شورشیان کشته شده اند شامل می شود. این گروه گفت گلوله باران مناطقی زیر کنترل دولت توسط شورشیان، ۹۶ کشته، شامل ۲۱ کودک، برجا گذاشته است.

مدیر گروه ناظر بر حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا گفت محله هایی در حلب که در کنترل نیروهای دولتی قرار دارد، روز شنبه "اندکی آرامتر" بود، اما شورشیان به شلیک گلوله ادامه می دهند.

سازمان ملل متحد از مسکو و واشنگتن خواسته است به برای جلوگیری از شکست کامل مذاکرات صلح به حفظ آتش بس کمک کنند.

XS
SM
MD
LG