لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۱

مذاکره کننده ارشد مخالفان سوریه: با کابینه ترامپ در مواجهه با تروریسم و ایران همسو هستیم


نصر الحریری سرپرست هیئت مذاکره کننده گروه های مخالف دولت سوریه (راست) در کنار خالد خواجه رئیس ائتلاف ملی سوریه - آرشیو
نصر الحریری سرپرست هیئت مذاکره کننده گروه های مخالف دولت سوریه (راست) در کنار خالد خواجه رئیس ائتلاف ملی سوریه - آرشیو

یکی از رهبران عالی‌رتبه مخالفان بشار اسد در سوریه گفت می خواهد کابینه پرزیدنت ترامپ در آمریکا را متقاعد کند که جنبش آنها در مواردی چون مبارزه با داعش و مهار ایران، اولویت های یکسانی با واشنگتن دارند.

بنا به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، نصر الحریری سرپرست هیئت مذاکره کننده گروه های مخالف دولت سوریه در مذاکرات ژنو، گفت نیروهای ارتش آزاد سوریه که به دنبال برکناری دولت اسد در سوریه هستند، اولویت های مشابهی با واشنگتن و سیاست های کابینه جدید آمریکا دارند.

حریری همچنین گفت از برقراری مناطق امن در سوریه در راستای حل بحران این کشور استقبال می کند. ایجاد مناطق امن در سوریه یکی از وعده های انتخاباتی دونالد ترامپ در زمینه سیاست خارجی بوده است.

حریری همچنین در رابطه با وجود مشترک مخالفان سوری با کابینه آقای ترامپ، بویژه در مهار ایران به عنوان عاملی بی ثبات کننده در منطقه گفت «ما وجوه مشترک بسیاری با کابینه جدید آمریکا داریم. مهمترین اولویت های ما، مبارزه با تروریسم و دسترسی به راه حلی سیاسی برای ایجاد سوریه ای با ثبات است، و همچنین مقابله با رژیم ایران که نه تنها در امور سوریه، بلکه در عراق، یمن، و دیگر کشورها نیز دخالت می کند.»

آقای حریری به آسوشیتدپرس گفت که تیم آقای ترامپ پیش و پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، چندین بار با گروه مخالفان سوری دیدار کرده تا زمینه مشترکی برای حل بحران سوریه پیدا کنند.

دور دیگری از مذاکرات صلح سوریه با حضور نمایندگان دولت سوریه و مخالفان آن از روز پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ در شهر ژنو سوئیس آغاز شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG