لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۲۳

کری: انتخابات سوریه یک «کلاهبرداری» است


عکس آرشیوی - جان کری وزیر امر خارجه آمریکا
عکس آرشیوی - جان کری وزیر امر خارجه آمریکا
وزیر امور خارجه آمریکا می گوید ایالات متحده و کشورهای حامی مخالفان سوریه، انتخابات ریاست جمهوری اعلام شده توسط دمشق را یک «فریبکاری و نمایشی مسخره » تلقی می کنند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، جان کری روز پنجشنبه در لندن با وزیران امور خارجه کشورهای عضو گروه «دوستان سوریه» دیدار کرد و پس از آن به خبرنگاران گفت او و همتایانش به «تغییر دینامیک ها در سوریه» متعهد هستند.

دادگاه قانون اساسی سوریه تاریخ ۱۳ خرداد ماه (۳ ژوئن) را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه تعیین کرده است و اعلام کرده بشار اسد ریئیس دولت حاکم بر آن کشور، به همراه ۲ نامزد دیگر، در آن به رقابت خواهند پرداخت.

آقای کری در مورد کمک نظامی که مخالفان سوریه درخواست کرده اند قولی نداد، اما گفت وزیران شرکت کننده در نشست، در باره گام های مشخصی که به اتفاق لازم است بردارند تا تاثیر بیشتری داشته باشند، بحث و گفتگو کردند.

آقای کری در ادامه گفت اطلاعات جدید رسیده حاکی است نیروهای اسد در حملات خود از گاز کلورین استفاده کرده اند، اما هنوز تایید نشده است.

ویلیام هیگ وزیر امور خارجه بریتانیا نیز گفت باوجود دستاوردهای نیروهای طرفدار رژیم بشار اسد، گروه حامی مخالفان دمشق بر این عقیده است که پیروزی نظامی برای هیچ طرفی وجود نخواهد داشت.

آقای هیگ همچنین افزود، هدف این است که بر تلاش ها برای تضمین ماندگاری اپوزوسیون معتدل تشدید شوند.
XS
SM
MD
LG