لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۹

کشته شدن شش عضو دیگر سپاه پاسداران ایران در سوریه


جهانگیری جعفری نیا راست و رضا رستمی مقدم چپ از نیروهای سپاه که روزهای اخیر در سوریه کشته شدند
جهانگیری جعفری نیا راست و رضا رستمی مقدم چپ از نیروهای سپاه که روزهای اخیر در سوریه کشته شدند

گزارش ها حاکی از آن است که طی روزهای اخیر شش عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در نبردهای سوریه کشته شده اند.

در حالیکه وبسایت های خبری در گزارش هایی از کشته شدن مرتضی مسیب زاده، قدرت الله عبدیانی و رضا رستمی مقدم در سوریه خبر داده بودند، روز دوشنبه ۱۷ خرداد اخبار دیگری مبنی بر تشییع جنازه رضا خرمی و جهانگیر جعفری نیا و کشته شدن ابراهیم عشریه منتشر شد.

بنابر این گزارش ها، رضا خرمی ۴۴ ساله، در روزهای گذشته بر اثر انفجار بمب در یک عملیات انتحاری در جنوب غربی حلب به همراه تعدادی دیگر کشته شده است.

نیروهای دولتی سوریه و حامیان بشار اسد در اطراف شهر حلب با گروه‌های مخالف دولت در نبرد هستند.

از سوی دیگر، همزمان با انتشار خبر تشییع جنازه جهانگیر جعفری نیا، از کشته ها جنگ در سوریه، روز دوشنبه ۱۷ خرداد حسینعلی رضایی مدیر روابط عمومی سپاه مازندران هم از کشته شدن ابراهیم عشریه در سوریه خبر داد.

در این بین روز دوشنبه جنازه قدرت الله مسیب زاده، از پاسداران اهل فردیس کرج که پیشتر خبر کشته شدن او منتشر شده بود، تشییع شد.

همزمان با انتشار خبر کشته شدن این عضو سپاه، نام قدرت الله قدیانی اهل کوهدشت و رضا رستمی مقدم از استان لرستان نیز به عنوان کشته شدگان جنگ در سوریه اعلام شد. رضا رستمی مقدم از جمله اعضای سپاه بود که سابقه حضور در جنگ هشت ساله با عراق را نیز در کارنامه خود داشت.

همزمان با اوج گیری عملیات نیروهای بشار اسد علیه مخالفان در شمال غرب سوریه، تعداد کشته شدگان سپاه پاسداران در سوریه رو به افزایش گذاشته است. در یکی از گزارش ها در اردیبهشت گذشته اعلام شد که ۱۳ عضو سپاه در عملیاتی در خان طومان سوریه کشته، ۱۸ نفر مجروح و ۵ یا ۶ نفر هم اسیر شده اند.

این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است در سوریه حضور نظامی عملیاتی ندارد و تنها مستشاران نظامی به آن کشور اعزام کرده است.

XS
SM
MD
LG