لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۲۰

در اثر انفجار بمب در شهر حمص یک نفر کشته شد


عگس آرشیوی
عگس آرشیوی
روز سه شنبه در انفجار یک بمب جاسازی شده در یک خودرو در شهر حمص، در مرکز سوریه، یک نفر جان سپرد و دست کم ۱۴ نفر مجروح شدند.

گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه حاکی است بمب در نزدیکی یک مغازه آب نبات فروشی در محله وادی الذهب منفجر شد و منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن ۲۳ نفر شد. گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه نیز انفجار و کشته شدن یک زن را گزارش داد، اما تعداد زخمی‌ها را دست کم ۱۴ نفر اعلام کرد.

طی چند ماه گذشته چندین بمب جاسازی شده در خودرو در شهر حمص منفجر شده و ده‌ها کشته و مجروح برجای گذاشته است. بیشتر ساکنان وادی الذهب، علوی هستند.

روز سه‌شنبه، همچنین وزارت امور خارجه سوریه از تصمیم اتحادیه اروپا به وضع تحریم‌هایی بر ۱۲ وزیر کابینه به دلیل مسئولیت آنها در نقض جدی حقوق بشر، انتقاد کرد و در بیانیه‌ای گفت این تصمیم زمانی گرفته می‌شود که گروه دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در «حملات تروریستی» در عراق و سوریه درگیر است و حمایت اتحادیه اروپا از سازمان‌های تروریستی را تایید می‌کند.

اتحادیه اروپا روز دوشنبه گفت ۱۲ وزیر کابینه سوریه از سفر به ۲۸ کشور عضو آن اتحادیه منع می‌شوند و دارایی‌های آنها نیز در آن کشورها مسدود خواهد شد.

بیانیه دمشق، تصمیم اتحادیه اروپا را نه فقط نقض قوانین بین المللی، بلکه «اوج سالوس سیاسی» توصیف می‌کند.
XS
SM
MD
LG