لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۴

مبارزان سوری در حلب از خمپاره های حاوی گاز سمی کلر استفاده کردند


رسانه دولتی سوریه اعلام کرد غیرنظامیان در حلب به سمت مناطقی از این شهر که تحت کنترل دولت است گاز سمی پرتاب کردند که موجب بروز خفگی در ۳۵ نفر شده است.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، رسانه دولتی سوریه اعلام کرد شبه نظامیان مخالفت اسد با پرتاب گاز سمی به مناطق تحت کنترل دولت اسد منجر به بروز خفگی در ۳۵ نفر شده است، خبری که به گفته یک مقام وابسته به این شبه نظامیان مخالف اسد صحت ندارد.

از سویی دیگر، سازمان نظارت بر وضعیت حقوق بشر سوریه مستقر در لندن، اخبار خفه شدن تعدادی از نیروهای دولت اسد در حلب را تأیید کرد. به گفته این سازمان، بروز خفگی میان نیروهای دولتی در مناطقی رخ داده که نیروهای مخالف اسد به سوی آن خمپاره شلیک کرده اند. اما این سازمان هنوز نتوانسته علت بروز خفگی را به گاز سمی کلر ربط دهد.

بنا به خبرگزاری دولتی «سانا»، خمپاره هایی حاوی گازهای سمی به سمت منطقه مسکونی «الحمدانیه» پرتاب شده است. بنا به این خبرگزاری، تا کنون تلفاتی ناشی از این گازها گزارش نشده است.

تلویزیون دولتی سوریه به نقل از رئیس بیمارستانی در حلب گفت ۳۶ نفر، شامل سرباز و غیرنظامی، در اثر این گازهای سمی دچار خفگی شده ولی جان خود را از دست نداده اند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG