لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۷

پوتین با درخواست ارتش روسیه برای ازسرگیری حملات هوایی در حلب مخالفت کرد


سخنگوی کاخ کرملین روز جمعه ۷ آبان گفت رئیس جمهوری روسیه درخواست ارتش برای از سر گیری حملات هوایی در شهر حلب سوریه را رد کرده است. این در حالی است که مخالفان بشار اسد دست به حملات جدید برای شکستن محاصره حلب زده اند.

به گفته دیمیتری پسکوف، ولادیمیر پوتین گفته است که «از سرگیری حملات هوایی در حلب صلاح نیست» و خواستار این شده است که مسیرهای مشخص برای ارسال کمک های انساندوستانه به حلب باز بماند تا شبه نظامیان و غیرنظامیان بتوانند شهر را ترک کنند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وی همچنین گفت که این آتش‌بس با اهداف انسان دوستانه، به آمریکا فرصت خواهد داد تا شورشیان میانه‌رو را از پیکارجویان افراطی در شرق حلب جدا کنند. اما او افزود روسیه همچنان حق این را دارد که به هر شیوه ممکن از نیروهای دولتی سوریه پشتیبانی کند.

پیشتر ارتش روسیه با اشاره به حملات جدید شورشیان سوری در حلب، از پوتین خواسته بود تا اجازه دهد حملات هوایی از سر گرفته شود. به گفته یک ژنرال ارشد ارتش روسیه، خمپاره اندازی ها از سوی مخالفان اسد منجر به کشته شدن ۴۳ غیرنظامی و مجروح شدن ۹۶ نفر در بخش های تحت کنترل دولت اسد در غرب حلب شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG