لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۲

بمباران بازار حلب دستکم ۱۵ کشته بر جای گذاشت


در حمله هوایی به بزرگترین بازار شرق حلب در سوریه دستکم ۱۵ نفر کشته شدند.

بنا به سایت «یو اس ای نیوز»، فعالان حقوق بشری در سوریه گفتند روز چهارشنبه، ۲۱ مهر، در اثر بمباران بزرگترین بازار بخشی از حلب که در دست مخالفان بشار اسد قرار دارد، دستکم ۱۵ نفر کشته شدند، که در میان آنها چند زن و کودک نیز بوده اند.

این حمله، به دنبال بمباران روز سه شنبه در حلب رخ داد که در آن دستکم ۴۱ نفر کشته شدند، از جمله پنج کودک. خبر حمله به بازار در حلب هنگامی آمد که نیروهای امدادی مشغول کمک به آوارگان بمباران سه شنبه بودند.

دیدبان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا گزارش داده که در بمباران روز سه شنبه ۲۵ نفر کشته شده اند. اما گروه داوطلبانه «دفاع مدنی سوریه» خبر از کشته شدن دستکم ۴۱ نفر در روز سه شنبه داد.

این گروه روز چهارشنبه اعلام کرد که پس از شکست آتش بس آخر شهریور ماه، دستکم ۳۵۸ سوری غیرنظامی در شرق حلب در اثر حملات هوایی روسیه و سوریه جان خود را از دست داده اند. سازمان ملل متحد اعلام کرده است که در همین مدت دستکم ۱۰۰ کودک در این حملات کشته شده اند.

در خبری دیگر، وزیر خارجه روسیه اعلام کرد روسیه، آمریکا، و چند کشور از خاور میانه روز شنبه، ۲۴ مهر ماه، در شهر لوزان سوئیس نشستی خواهند داشت تا «قدم های بعدی» برای فرایند پایان بحران سوریه بررسی کنند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG