لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۴۵

حملات هوایی روسیه در بخش شرقی حلب شدت گرفت


نیروهای دولتی سوریه در بخشی از شهر حلب - ۴ اکتبر ۲۰۱۶
نیروهای دولتی سوریه در بخشی از شهر حلب - ۴ اکتبر ۲۰۱۶

شورشیان و یک گروه فعالان سوری می گویند هواپیماهای نظامی روسیه روز سه شنبه به بمباران بخش شرقی شهر حلب در سوریه ادامه دادند.

شرق حلب در کنترل شورشیان مسلح مخالف دولت بشار اسد است و ارتش سوریه و متحدانش حملات سنگینی را به این منطقه انجام می دهند و منطقه را به محاصره خود در آورده اند.

به نوشته خبرگزاری رویترز یکی از اعضای گروه شورشی فاستقم گفت، حملات هوایی عمدتا محله بُستان القصر را هدف قرار داد. او گفت: «بمباران هوایی تشدید شده و سنگین است.»

سازمان نظارت بر وضعیت حقوق بشر سوریه، مستقر در لندن که اخبار خود را از فعالان داخل سوریه می گیرد می گوید، دست کم هشت نفر در بمباران مناطق بستان القصر و فردوس کشته شدند.

مسکو و دمشق هفته گذشته حملات هوایی خود را به حلب کاهش دادند. ارتش سوریه می گوید بخشی از کاهش حملات به این خاطر بوده که غیرنظامیان اجازه یابند منطقه شرق حلب را ترک کنند.

دولت سوریه گفته است شورشیانی که در حلب مانده اند، درصورتی که سلاح های خود را زمین بگذارند، می توانند همراه خانواده خود شرق حلب را ترک کنند.

شورشیان این پیشنهاد دولت سوریه را یک «فریب» قلمداد کرده اند. دولت بشار اسد به دنبال این است که کنترل کامل حلب را، که زمانی بزرگترین شهر سوریه بود، به دست بگیرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG