لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۴۶

ارتش ترکیه و شورشیان سوریه کنترل تپه‌های استراتژیک اطراف الباب را در دست گرفتند


ارتش ترکیه روز چهارشنبه اعلام کرد که نیروهای شورشی مورد حمایت آنکارا در سوریه با حمایت ارتس ترکیه موفق شده‌اند کنترل تپه‌های استراتژیک اطراف روستای الباب را، که در تصرف پیکارجویان داعش قرار دارد، به دست خود بگیرند.

گروه ناظر بر تحولات سوریه که در بریتانیا مستقر است نیز گفته است ارتش ترکیه و شورشیان سوری همپیمان آن عملیات بازپس گیری این منطقه استراتژیک در حومه الباب را در ساعات پایانی سه شنبه انجام دادند و آن را به کنترل خود در آوردند.

روستای الباب منطقه ای کلیدی در شمال سوریه است که به سرعت در حال تبدیل شدن به محل درگیری‌های فزاینده میان گروه‌های مختلف است. نیروهای دولتی سوریه نیز از جنوب به سمت الباب در حال پیشروی هستند و به سه و نیم کیلومتری آن رسیده‌اند.

نیروهای نظامی ترکیه و گروه‌های شورشی مورد حمایت آنکارا از سمت شمال به سمت الباب پیش می‌روند، در حالی که کردهای سوریه مناطق شرقی و غربی اطراف آن نقطه استراتژیک را در کنترل خود دارند. هدف همه این گروه‌ها اخراج داعش از الباب است.

با این حال، در صورت موفقیت این گروه‌ها در بیرون راندن پیکارجویان افراطی داعش از منطقه، مشخص نیست چه برخوردی با یکدیگر خواهند داشت و وضعیت منطقه به سمتی پیش خواهد رفت.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG