لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۷

هواپیماهای ائتلاف مواضع داعش نزدیک مرز ترکیه را هدف گرفتند


 مرکز فرماندهی و کنترل داعش هدف حملات هوایی ائتلاف قرار گرفت
مرکز فرماندهی و کنترل داعش هدف حملات هوایی ائتلاف قرار گرفت

هواپیماهای جنگی ائتلاف ، به رهبری آمریکا، روز شنبه مواضع گروه افراطی موسوم به «دولت اسلامی»، که به شهری در نزدیکی مرز ترکیه حمله کرده بودند، را هدف حمله قرار دادند.

گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از سخنگوی حزب اتحاد دموکراتیک کرد سوریه حاکی است برخی حملات برای نخستین بار مواضع گروه موسوم به «دولت اسلامی» را در نزدیکی کوبانی صورت گرفته است. کوبانی، که عین العرب نیز نامیده می شود، روزها زیر حمله جهادی ها قرار داشته است.

سخنگوی حزب اتحاد دموکراتیک کرد سوریه همچنین گفت در حملات هوایی امروز دو تانک منهدم شدند به گفته او جهادی های گروه دولت اسلامی (داعش) بعدا کوبانی را به گلوله بستند و چند غیرنظامی را مجروح کردند.

گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه گفت حملات هوایی ائتلاف در میان نبرد سنگین پیکارجویان داعش و اعضای نیروهای کرد معروف به واحدی های حفاظتی مردمی صورت گرفت و تلفاتی به جهادی ها وارد آمد.

خبرگزاری دوگان در ترکیه گزارش داد صدای شلیک گلوله از روستای مرزی کاراچا شنیده می شد، و نیروهای کرد برخی از مواضعی را که چند روز پیش از دست داده بودند، بازپس گرفتند.

این خبرگزاری همچنین گفت روز شنبه ده ها مجروح جنگی برای درمان، وارد ترکیه شدند.

گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه نیز گفت مجتمع های گروه افراطی موسوم به دولت اسلامی در استان حمص و مناطق شمالی رقه و حلب ، هدف حملات بودند، و صدای ۳۱ انفجار در رقه شنیده شد.

یک گروه فعال دیگر، کمیته های هماهنگی محلی، گفت هواپیماها مواضع شورشبان در دیرالزور و سیلوهای گندم در غرب آن را نیز هدف گرفتند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس دلیل حمله به سیلوهای گندم هنوز معلوم نیست.

در این میان، تلویزیون دولتی سوریه گزارش داد سربازان دولتی آن کشور روز شنبه پس از روزها درگیری وارد یک قرار گاه شورشیان در نزدیکی دمشق شدند.

XS
SM
MD
LG