لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۲۸

ادامه بمباران هوایی سوریه در روز جمعه


دو هواپیمای اف پانزده ایی پس از انجام حملات هوایی در سوریه، صبح زود بر فراز شمال عراق در حال پروازند - ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۴
دو هواپیمای اف پانزده ایی پس از انجام حملات هوایی در سوریه، صبح زود بر فراز شمال عراق در حال پروازند - ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۴

یک گروه ناظر بر جنگ سوریه اعلام کرد گمان می رود که نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا به دو منطقه در شرق سوریه حمله کرده اند.

سازمان نظارت بر وضعیت حقوق بشر سوریه گفت این حملات پنجشنبه شب و اوایل روز جمعه صورت گرفت و دو منطقه در استان دیر الزور بمباران شد.

این سازمان حقوق بشری، مستقر در بریتانیا، در گزارش خود می گوید که به نظر می رسد اهداف حملات تاسیسات نفتی و همچنین یک مرکز فرماندهی گروه «دولت اسلامی» بوده است.

سازمان نظارت بر وضعیت حقوق بشر سوریه اعلام نکرده است که آیا این حملات تلفاتی بر جا گذاشته است یا خیر. این سازمان تخمین می زند که در سه دور قبلی حملات هوایی، دست کم ۱۴۰ پیکارجو و ۱۳ غیرنظامی کشته شده اند.

آمریکا به همراه متحدان عرب خود طی چند روز گذشته مواضع پیکارجویان «دولت اسلامی» در سوریه را بمباران کرده است.

روز پنجشنبه پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا گفت عربستان سعودی و امارات متحده عربی در حمله به تاسیسات نفتی پیکارجویان در شمال شرق سوریه شرکت کردند.

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا که بر عملیات نظامی آمریکا در خاورمیانه نظارت دارد، اعلام کرد حملات پالایشگاه های کوچک پیکارجویان را هدف قرار داد که روزانه برای این گروه تا سقف ۲ میلیون دلار در آمدزایی دارد.

بریتانیا نیز اعلام کرد که در صورت رای مثبت پارلمان در روز جمعه، ممکن است به زودی به کمپین حملات هوایی علیه داعش بپیوندد. انتظار می رود پارلمان بریتانیا روز جمعه با شرکت بریتانیا در این کمپین موافقت کند.

XS
SM
MD
LG