لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۷

لغو بیمه نامه کشتی حامل اسلحه به سوریه


سوریه مشتری دیرپای اسلحه از مسکو است
سوریه مشتری دیرپای اسلحه از مسکو است
یک شرکت بیمه بریتانیایی بیمه کشتی روسی را که گفته می شود حامل مهمات به سوریه است لغو کرد. این اقدام عملا حرکت کشتی را متوقف می کند مگر آن که بیمه گر دیگری موافقت کند آن را پوشش دهد.

شرکت بیمه «استاندارد کلاب» روز سه شنبه گفت مطلع شده که کشتی باربری روسی حامل اسلحه به مقصد سوریه است و به آن اطلاع داد که به دلیل ماهیت بار، بیمه نامه را فسخ کرده است. این کشتی اکنون در نزدیکی ساحل شمال غربی اسکاتلند قرار دارد.

ویلیام هیگ وزیر امور خارجه بریتانیا روز سه شنبه در پارلمان این کشور گفت به نظر می رسد که این کشتی در راه بازگشت به روسیه است.

تحریم تسلیحاتی اتحادیه اروپا علیه سوریه بیمه گران را از بیمه کشتی هایی حامل سلاح، باز می دارد. کشتی روسی در شرایط جدید، ممکن است ناچار شود لنگر بیاندازد و یا بیمه گری خارج از اتحادیه اروپا پیدا کند.

روسیه متحد دیرینه سوریه است و از بشار اسد در برابر تحریم های سازمان ملل متحد حفاظت کرده است.

وزارت امور خارجه بریتانیا تایید کرد که آگاه شده یک کشتی روسی حامل هلیکوپترهای جنگی تعمیر شده، رهسپار سوریه است. یک مقام روسی هفته پیش گفت مسکو هلیکوپتر جدیدی به سوریه نفرستاده است، اما هلیکوپترهایی را که قبلا فروخته بود بر اساس قرارداد تعمیر می کند.

فعالان سوری حقوق بشر گفتند روز دوشنبه در درگیری های نقاط مختلف سوریه، دست کم ۷۹ تن، که اکثرا کودک بودند کشته شدند. ارقام تلفات نمی تواند مستقلا تایید شود.
XS
SM
MD
LG