لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۶

پژوهش جدید: هوای گرم و شرجی شب‌های تابستان، خطر سکته قلبی در مردان ۶۰ ساله را بالا می‌برد


بنا بر یک مطالعه جدید، در شب‌های گرم و مرطوب تابستان، مردان شصت تا ۶۵ ساله با خطر بیشتری از مرگ ناشی از حملات قلبی مواجه هستند.

پژوهشگران دریافته‌اند که تنها یک درجه سانتیگراد افزایش دمای شبانه در ماه‌های ژوئن و ژوئیه (حدود ماه‌های تیر و مرداد) می‌تواند نرخ مرگ و میر در این گروه افراد را تا ۵ درصد افزایش دهد.

مطالعه بر روی بیش از ۴ هزار مورد مرگ ناشی از بیماری های قلبی در بریتانیا در طول ۱۵ سال، نشان داده است که این خطر تنها متوجه مردان ۶۰ تا ۶۵ ساله است و زنان را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.

نتایج این پژوهش در ژورنال پزشکی «بی‌ام‌جی‌ اوپن» منتشر شده است.

هوای گرم یکی از خطرات شناخته شده برای سلامت قلب، به خصوص برای کسانی که دارای زمینه بیماری قلبی-عروقی هستند، به شمار می‌رود چرا که قلب برای حفظ دمای منظم بدن باید سخت کار کند و این افزایش دما می‌تواند علاوه بر فشار به قلب بر عواملی مثل فشار خون نیز تاثیر بگذارد.

این پژوهش از سوی کارشناسان بریتانیایی مورد استقبال قرار گرفته است، چرا که نشان می‌دهد هوای گرم می‌تواند برای افرادی که به بیماری‌های قلبی-عروقی مبتلا هستند بسیار خطرناک باشد.

در این مطالعه، پژوهشگران نقش دمای شبانه را در بریتانیا و در بخش هایی از ایالات متحده را مورد بررسی قرار داده‌اند.

هر دو منطقه مورد مطالعه با افزایش شدت گرمای شبانه در طول گرم‌ترین ماه‌های تابستان مواجه بوده‌اند.

پژوهشگران در این مطالعه از داده‌های اداره آمار ملی مربوط به مرگ و میرهای قلبی-عروقی در انگلستان و ولز، در ماه‌های ژوئن و ژوئیه بین سال‌های‌ ۲۰۰۱ و ۲۰۱۵ استفاده کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG