لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۰

جاسوسی و سرقت اسرار شرکتهای آمریکائی


هواپیمای جنگده آمریکائی
هواپیمای جنگده آمریکائی

یکی از بازپرسان پیشین دادگاه فدرال، چین را متهم کرد که بیش از هر کشور دیگری تلاش دارد به اسرار شرکتهای آمریکایی دست یابد

جاسوسی و سرقت اسرار شغلی شرکتهای آمریکائی نه تنها از تعداد و نوع، بلکه از نظر شرکتهای جدیدی که مورد هدف حمله قرار گرفته اند را نیز گسترش یافته است.

با وجود تلاش فراوان شرکتهای و دولت آمریکا برای جلوگیری از جاسوسی های شغلی، سرقت اسرار شرکتهای آمریکائی همچنان به تعداد زیادی ادامه دارد، و به هدفهای جدیدی مورد حمله قرار داده است.

جاسوسی در شرکتهای آمریکائی مانند سرقت اسرار صنعتی، فن آوری، خدماتی و یا تجاری، سرمایه گذاران را در زمینه های پژوهشی، رشد و توسعه، و نوآوری نا امید ساخته ، و از این طریق خسارات عمده ای به اقتصاد کشور وارد میاورد.

مدتی است که جاسوسان و سارقان جدیدی وارد میدان شده اند و دست به حملات گسترده ای به شرکتهای مختلف و متنوع ، از بخش صنعتی و فن آوری گرفته تا جاسوسی و سرقت از طراحان برجسته مد، کارخانه های سازنده اسباب بازی، شرکتهای تولید نوشابه، شرکت سازنده توربینهای بادی، و موسسات تحقیقاتی تولید انرژی پاک زده اند.

سارقان جدید همچنین پا را از این هم فراتر گذاشته به دنبال اسرار نحوه مدیریتی، که باعث رونق شرکت خاصی شده، هستند، ویا پای به دنیای سیاست گذارده، و به دنبال منافع سیاسی نیروها در سوریه و ایران هستند.

لورا گالانته، کارشناس حفاظتی شرکتها، گفت تعداد فزاینده ای از شرکتها، با اشاره گسترش سرقت های الکترونیکی، اینترنتی و کامپیوتری اعتقاد دارند که سرقت و جاسوسی اسرار مشاغل اجتناب ناپذیر است .

یکی از بازپرسان پیشین دادگاه فدرال که در محاکمات متعددی در ارتباط با سرقت اسرار شغلی حضور داشته، چین را متهم کرد که بیش از هر کشور دیگری تلاش می کند با به اسرار شرکتهای آمریکایی دسترسی پیدا کند.

اما، پیتر تورن، از دفتر وکالت کولی، گفت که بسیاری دیگر از کشورها نیز تلاش می کنند تا با اسرار شرکتهای آمریکائی پی ببرند. او گفت: من گمان می کنم که کشورهای اروپای غربی، روسیه و اسرائیل نیز تلاش می کنند تا به نوعی اسرار شغلی شرکتهای آمریکائی را سرقت کنند.

مایکل فار، نویسنده کتاب« بازگرداندن رویای آمریکائی»، گفت جاسوسی های صنعتی اعتماد متقابل در جامعه را نابود و صدمات عمده ای به اقتصاد وارد می کند. او اعتماد را اساس و پایه سرمایه گذاری و رشد اقتصادی خواند.
XS
SM
MD
LG