لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۴

بیانیه رئیس جمهوری ایالات متحده در پی درگذشت تینا ترنر «ملکه راک اند رول»


جو و جیل بایدن، رئیس جمهوری و بانوی اول ایالات متحده به مناسبت درگذشت تینا ترنر، خواننده آمریکایی و از چهره‌های تأثیرگذار موسیقی جهان بیانیه‌ای صادر کردند.

در این بیانیه آمده است: «تینا ترنر، قبل از اینکه ملکه راک اند رول شود، دختر یک کشاورز در تنسی بود. در دوران کودکی، قبل از تبدیل شدن به یکی از موفق‌ترین هنرمندان موسیقی در تمام دوران، در گروه کر کلیسا می‌خواند.»

او با ۱۲ جایزه گرمی، تنها زنی بود که در موسیقی پاپ، راک و آر‌ اند بی برنده درخشید که نشانه ای از تطبیق‌پذیری، خلاقیت و جذابیت بی‌نظیر او بود.»

در ادامه این بیانیه نوشته شده: «میلیون‌ها نفر در کنسرت‌های تینا ترنر حضور پیدا کردند. اجراهای رقص او با انرژی بالا افسانه‌ای بود و آهنگ‌های نمادینش از جمله «مری مغرور»، «بهترین» و «عشق چه ارتباطی با آن دارد» همچنان توسط نسل‌هایی از طرفدارانش به عنوان یک گنجینه خاص محافظت و با صدای بلند خوانده می‌شوند.»

بایدن و بانوی اول در پایان این بیانیه نوشتند: «جیل و من عشق و دعای خود را برای همسرش اروین، خانواده ترنر و طرفداران او در سراسر جهان می‌فرستیم که امروز برای زنی که باور دارند «بهترین بود» اندوهگین هستند.»

تینا ترنر، خواننده آمریکایی و از چهره‌های تأثیرگذار موسیقی جهان ۲۴ ماه مه، پس از یک‌ دوره طولانی بیماری در منزل شخصی خود در سوئیس و در سن ۸۳ سالگی درگذشت.

منتقدین هنری، ترنر را «از بزرگترین خوانندگان تمام دوران» می‌دانند.

XS
SM
MD
LG