لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۶

زندگی «تینا ترنر» ملکه «راک اند رول» نمایش موزیکال می شود


تینا ترنر
تینا ترنر

زندگی «تینا ترنر» خواننده مشهور و یکی از اسطوره های موسیقی « راک اندر ول» جهان بصورت یک نمایش موزیکال به روی صحنه خواهد رفت.

این اثر توسط یک گروه نمایشی هلندی در شهر لندن تولید می شود، نمایشنامه را «کاتوری هال» از نویسنده های مطرح آمریکایی می نویسد و «فیلیدا لوید» بریتانیایی آن را کارگردانی می کند.

این نمایش موزیکال به نوعی زندگینامه تینا ترنر است و از جنبه های مختلفی به بررسی فعالیت های هنری و دستاوردهای ارزنده این ستاره بزرگ موسیقی می پردازد.

تینا ترنر
تینا ترنر

فیلیدا لوید یکی از چهره های سرشناس تأتر جهان است. او با کارگردانی تعدادی از نمایشنامه های کلاسیک ویلیام شکسپیر به شهرت رسید.​

البته معروف ترن اثر فیلیدا لوید، نمایش موزیکال «ماما میا» است که موفقیت تجاری خوبی هم داشت. این هنرمند بریتانیایی نسخه سینمایی «ماما میا» را هم کارگردانی کرده و علاقه زیادی به پروژه های موزیکال و پرانرژی دارد.

پیش تولید این نمایش مدتی است آغاز شده و کارگردان، نویسنده و دست اندرکاران در حال بحث و تبادل نظر برای تکمیل داستان و شخصیت های نمایشنامه هستند.

تینا ترنر
تینا ترنر

تینا ترنرهفته گذشته سفری به لندن داشت و در یکی از جلسات این گروه نمایشی شرکت کرد.

او از یکسال پیش در جریان این اثر بوده و چند بار با کاتوری هال نمایشنامه نویس این اثر که او هم یک زن آفریقایی تبار است ملاقات کرد. یکی از ویژگی های مهم این پروژه زن محور بودنش است، چرا که کارگردان و اکثر عوامل تولید هم زن هستند.

هنوز مشخص نیست که کدام هنرپیشه نقش تینا ترنر را در این نمایش بازی خواهد کرد و تهیه کنندگان در حال بررسی گزینه های مختلف هستند.

تینا ترنر
تینا ترنر

در سال ۱۹۹۳ یک فیلم سینمایی از زندگی تینا ترنر ساخته شد که در آن «آنجلینا باست» در نقش این خواننده مشهور به هنرنمایی پرداخت، اثری داستانی و پراحساس که قسمت های مهمی از زندگی او را به تصویر کشید.

تینا ترنر در شهر کوچکی در ایالت تنسی متولد شد و فعالیت های هنری خود را از اواخر دهه پنجاه میلادی شروع کرد. او یکی از مشهورترین خواننده های آمریکایی در جهان است و آثار متنوعی در سبک های آر اند بی، بلوز، پاپ، سول و راک تولید کرده است.

تینا ترنر ۷۷ ساله از موفق ترین خواننده های زن در دهه هفتاد و هشتاد میلادی بود و به ملکه راک اند رول جهان شهرت دارد.

تینا ترنر
تینا ترنر

او در بیش از پنجاه سال فعالیت حرفه ای بیش از یکصد و پنجاه میلیون آلبوم فروخته، یازده جایزه گرمی برده و در صدها کنسرت موفق به هنرنمایی پرداخته است.

تینا ترنر در سال ۲۰۱۳ با انصراف از تابعیت آمریکایی خود، شهروند سوئیس شد و در حال حاضر در آن کشور زندگی می کند.

XS
SM
MD
LG