لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۴

مراسم اهدای جوایز «تونی» برگزار شد؛ شب درخشان نمایش «مولن روژ»


فرش قرمز مراسم اهدای جوایز «تونی»
فرش قرمز مراسم اهدای جوایز «تونی»

مراسم اهدای جوایز «تونی» یا بهترین‌های هنرهای نمایشی، تقریبا یک‌ سال پس از اعلام اسامی نامزدها، در شهر نیویورک برگزار شد.

به گزارش نشریه «ورایتی»، این مراسم در شرایطی ترتیب یافت که نمایش‌های برادوی نیویورک نیز که ماه‌ها به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا تعطیل بود، با رفع محدودیت‌ها در این شهر به تدریج بازگشایی می‌شوند.

از جمله این‌ نمایش‌ها می‌توان به «همیلتون»، «ویکد»، «علاءالدین»، «شیکاگو»، و «شیرشاه» اشاره کرد.

با توجه به شرایط کنونی، هفتاد و چهارمین دوره مراسم تونی با شور و هیجان زیادی ترتیب یافت و بسیاری از ستاره‌های بزرگ تئاتر در آن شرکت داشتند.

اعضای آکادمی از تمامی هنرمندانی که ۳۴۶ روز در انتظار دریافت جوایز خود‌ بودند، قدردانی کردند.

برنده بزرگ این مراسم «مولن روژ: موزیکال» بود که موفق به دریافت ده جایزه، از جمله بهترین نمایش موزیکال، شد و به افتخاری بزرگ دست یافت.

آرون تویت برای همین نمایش جایزه بهترین بازیگر مرد نمایش موزیکال را برد، و جوایز بهترین کارگردانی، طراحی صحنه، لباس، نورپرداری، و صدا هم به «مولن روژ» رسید.

آرون تویت
آرون تویت

«بازی یک سرباز» از دیگر آثار موفقی بود که جایزه بهترین احیای یک نمایش را دریافت کرد، و دیوید آلن گریر برای هنرنمایی در این اثر صاحب جایزه بهترین بازیگر مرد در این شاخه شد.

از جمله برندگان مهم دیگر می‌توان از دیابلو کودی نام برد که برای «قرص کوچک دندانه‌دار» جایزه بهترین متن نمایشی موزیکال را دریافت کرد.

آدرین وارن نیز برای هنرنمایی در نمایش موزیکال «تینا- تینا ترنر موزیکال» صاحب جایزه بهترین بازیگر زن این بخش شد.

XS
SM
MD
LG