لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۰

مک‌کارتنی و سوئیفت اعضای جدید تالار مشاهیر «راک اند رول» را معرفی می‌کنند


آنجلا بست، پال مک‌کارتنی، تیلور سوئیفت
آنجلا بست، پال مک‌کارتنی، تیلور سوئیفت

همزمان با اعلام جزئیات بیشتر در مورد برگزاری مراسم امسال تالار مشاهیر موسیقی «راک اند رول»، خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید پال مک‌کارتنی و تیلور سوئیفت از جمله چهره‌های شاخص حاضر در برنامه خواهند بود که اعضای جدید را معرفی می‌کنند.

امسال در بخش اجرای موسیقی با «پرفورمنس»، گروه موسیقی فوفایترز، د گو‌گُز، جی زی، کارول کینگ، تاد راندگرن، و تینا ترنر به عضویت تالار مشاهیر موسیقی راک اند رول در می‌آیند.

بر اساس سنت همیشگی مراسم، هر عضو جدید توسط یکی از هنرمندان عضو تالار معرفی می‌شود و به او خوش‌آمد می‌گویند.

در مراسم امسال، پال مک‌کارتنی هنرمند بریتانیایی و عضو پیشین بیتل‌ها، معرف گرو‌ه موسیقی فو‌فایترز به رهبری دیو گرول خواهد بود.

پال مک‌کارتنی دو بار به عضویت تالار مشاهیر راک اند رول درآمده است. او یک‌ بار با گروه بیتل‌ها، و یک بار خود به این افتخار دست یافته است.

دیو گرول خواننده گر‌وه موسیقی فو‌فایترز
دیو گرول خواننده گر‌وه موسیقی فو‌فایترز

این دومین‌ بار است که دیو گرول، خواننده گر‌وه موسیقی فو‌فایترز برای عضویت در این تالار برگزیده می‌شود. او در سال ۲۰۱۴ با گروه موسیقی «نیروانا» صاحب این افتخار شد.

بر اساس برنامه اعلام شده، تیلور سوئیفت معرف کارول کینگ خواهد بود و همراه یا جنیفر هادسن، تعدادی از آهنگ‌های او را اجرا خواهند کرد.

آنجلا بست که در فیلم «به عشق چه ربطی داره» در نقش تینا ترنر به هنرنمایی پرداخت، این‌ اسطوره موسیقی را معرفی می‌کند.

تینا ترنر تنها عضو جدید گروه خوانندگان تالار است که به صورت رسمی بازنشسته شده و به فعالیت‌های هنری خود پایان داده است.

به همین‌ مناسبت، کریستینا آگیلرا، هر، و برایان آدامز برنامه ویژه‌ای را برای قدردانی از سال‌ها حضور درخشان تینا ترنر در عرصه موسیقی اجرا خواهند کرد.

تینا ترنر
تینا ترنر

درو بریمور، لایونل ریچی، و چهره‌های دیگری که هنوز اسامی آنها اعلام نشده است، سایر اعضای جدید تالار مشاهیر راک اند رول را معرفی خواهند کرد.

این هنرمندان در مراسمی که ۳۰ اکتبر در شهر کلیولند ایالت اوهایو برگزار می‌شود، به صورت رسمی به عضویت تالار در می‌آیند.

اعضای تالار مشاهیر راک اند رول بر اساس نظرات و آرای هیئت داوران، و هنر دوستان انتخاب می‌شوند. نامزدها باید کارنامه حرفه‌ای قابل قبولی داشته باشند، و از انتشار نخستین آلبوم آنها حداقل ۲۵ سال گذشته باشد.

این‌ تالار در سال ۱۹۸۳ و با هدف قدردانی از دستاوردهای هنرمندان موسیقی راک، و‌سایر سبک‌های موسیقی ایجاد شد.

XS
SM
MD
LG