لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۷

تاکید بر نقش زنان کارآفرین در همایش «آی‌بریج» در بارسلون


از راست: زهره الهیان، الناز صراف، سارا احمدیان و انوشه انصاری
از راست: زهره الهیان، الناز صراف، سارا احمدیان و انوشه انصاری

دومین روز همایش «آی‌بریج» یا «پل» روز جمعه در بارسلون اسپانیا دنبال شد. هدف این همایش که از سه سال پیش توسط برخی کارآفرینان ایرانی تبار دره سیلیکون سانفرانسیسکو آغاز شد، نزدیک کردن ایده ها و شرکت های نوپای ایران و آمریکایی بود اما به گفته برخی از برگزار کنندگان آن، بعد از سه دوره، اکنون این همایش توانسته پلی بین کارآفرینان ایران، آمریکا و سایر نقاط جهان باشد.

انوشه انصاری کارآفرین موفق آمریکایی و اولین زن ایرانی که به فضا رفت در روز دوم همایش آی‌بریج در روز جمعه ۱۹ آذر سخنرانی کرد. او که در زمینه شرکت های تکنولوژی تجربه موفقی داشته درباره آینده این صنعت و تاثیر آن سخنرانی کرد. خانم انصاری در بخش دیگری از این همایش میزبان زنان موفق در حوزه کارآفرینی بود.

در این پنل که باعنوان «چالش های کارآفرینی و روایت‌های موفقیت»برگزار شد، به همراه انصاری، سارا احمدیان، الناز صراف و زهره الهیان حضور داشتند.

سارا احمدیان که از بنیانگذاران و مدیرعامل شرکت سیم‌لس در آمریکا است، از جمله چالش های یک شرکت نوپا را یافتن نیروهای مجرب و لازم عنوان کرد. او گفت که برای رسیدن به موفقیت یک شرکت نوپا باید تیمی خوب داشت.

الناز صراف که بنیانگذار و رئیس شرکت «آی‌بیبی» است نیز در این همایش به یکی از مشکلات جوانان کارآفرین اشاره کرد. او گفت خیلی اوقات بخاطر اینکه جوان بوده، از سوی سرمایه گذاران و سایرین مورد توجه قرار نگرفته است. با این حال خانم صراف تاکید کرد اگر در ایده تان مصر باشید و تلاش کنید، بالاخره اطرافیان کار شما را می پذیرند.

زهره الهیان که یکی از کارآفرینان موفق و از جمله اعضای هیات مدیره آی‌بریج است نیز در این پنل به تجربیات خود اشاره کرد و گفت ایده های زیادی در ذهن خیلی ها ایجاد می شود اما آنهایی موفق می شوند که دست اجرا شوند.

خانم الهیان در بخش دیگری از سخنانش به گروهی اشاره کرد که او عضو آن است و برای افزایش آگاهی در سرزمین های فلسطینی، با شرایطی تسهیل شده به ساکنان آنجا لپ تاپ می دهند.

اما یکی دیگر از سخنران های روز دوم همایش آی‌بریج، مریم خسروانی بنیانگذار و مدیر بنیاد زنان آمریکایی ایرانی بود.

خانم خسروانی با اشاره به تجربه خود در بنیاد زنان آمریکایی و ایرانی گفت که باید زنان را تشویق کرد تا حضور پر رنگی داشته باشند.

وی افزود: درست است که وجود پل برای اتصال ایرانیان و آمریکاییان موفق لازم است اما باید دست یکدیگر را گرفت و از پل گذشت.

خانم خسروانی به صدای آمریکا گفت در خیلی از حوزه ها زنان ایرانی تجربه موفقی داشته اند و این افتخار آمیز است.

گزارش تصویری از سومین همایش «آی‌بریج» یا پل بین کارآفرین‌های ایرانی و آمریکایی

خبرنگار صدای آمریکا با چند نفر از زنان کارآفرین که برای این همایش از ایران آمده اند نیز گفت و گو کرد. مهندس سمیه یکی از این افراد است که با اشاره به برداشتن تحریم ها گفت که وضعیت بهبود یافته است. او گفت هنوز با شرایط ایده آل فاصله است اما کاملا می توان تاثیر دوران تحریم و بعد از برداشتن تحریم های هسته ای را لمس کرد.

به گفت این فعال حوزه تکنولوژی، در یکسال اخیر شرکت های ایران با اعتماد به نفس بیشتری خود را در مقابل رقبا و همکاران خارجی عرضه و معرفی می کنند.

همایش آی‌بریج یا پل تا روز شنبه در شهر بارسلون ادامه خواهد یافت.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG