لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۳

آغاز سومین گردهمایی «پل» در بارسلون؛ استارت‌آپ‌های موفق آمریکا، ایران و اروپا


لیندا برناردی یکی از سخنرانان مراسم روز اول همایش
لیندا برناردی یکی از سخنرانان مراسم روز اول همایش

همایش نام‌آوران صنعت تکنولوژی و همچنین استارت‌آپ‌های موفق از ایران، آمریکا و اروپا با عنوان iBridge یا پل روز پنجشنبه در شهر بارسلونا در اسپانیا آغاز شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی صدای آمریکا، در این همایش که سه روز ادامه خواهد داشت، بیش از هفتصد کارآفرین، متخصص و دانشجو از ایران، آمریکا و برخی کشورهای اروپایی حاضر شده اند.

بعد از بركلى و برلين، نشست بارسلون، سومين نشست #iBridge يا پل است كه با حضور صدها استارت آپ يا شركت نوپا برگزار مى شود.

آی‌بریج یک تشکل غیرانتفاعی است که هدف آن تسهیل و شتاب‌دهی به توسعه خلاقیت در کسب و کار و اقتصاد ایران عنوان شده است. این تشکل تاکید دارد که غیر سیاسی است و درصدد شناسایی فرصت‌های نو و استفاده از توانایی کارآفرینان ایرانی داخل و خارج از کشور و برقراری پل ارتباطی بین آنهاست.

کامران الهیان از جمله کارآفرین‌های موفق دره سلیکون (سلیکون ولی) در آمریکا و یکی از بنیانگذاران آی‌‌بریج به صدای آمریکا می گوید هدف اصلی که از سه سال پیش در این همایش دنبال شده، نزدیک کردن ایده ها و افکار شرکت کنندگان از ایران و آمریکا و سایر نقاط جهان برای پیشرفت و توسعه شرکت های نوپاست.

گزارش تصویری از سومین همایش «آی‌بریج» یا پل بین کارآفرین‌های ایرانی و آمریکایی

در همایش سه روزه آی‌بریج دهها کارآفرین موفق، استارت‌آپ‌های موفق ایرانی و همچنین کارشناس سخنرانی خواهند داشت و در نشست های جانبی تجربیات خود را در اختیار هم قرار می دهند.

رویا سلیمانی مدیر ارتباطات گوگل که به طور شخصی در این همایش حضور دارد و مجری روز اول مراسم است، در گفت‌وگو با صدای آمریکا سه دوره گذشته را مقایسه کرد و گفت اگر در دوره اول بیشتر هدف ارتباط ایرانیان و آمریکاییان بود، اما می بینیم در این دوره هدف به نوعی جهانی است تا همه با هم ارتباط داشته باشند.

یکی دیگر از برگزارکنندگان این همایش به صدای آمریکا گفت که پیش بینی می شود در همایش آی‌بریج حدود دو هزار نفر شرکت داشته باشند. برخی از شرکت کنندگان که از ایران در بارسلون حضور یافته اند، در جشنواره کارآفرینی موسوم به پل در ایران برنده جایزه ایده های برتر در حوزه کسب و کار و تکنولوژی شده بودند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG