لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۴

پاسخ ایران به فیفا: دولت و فدراسیون در حوادث مشهد «هیچ نقشی» نداشتند


جلوگیری از ورود زنان به ورزشگاه مشهد در بازی ایران و لبنان، فروردین ۱۴۰۱
جلوگیری از ورود زنان به ورزشگاه مشهد در بازی ایران و لبنان، فروردین ۱۴۰۱

فدراسیون فوتبال ایران می‌گوید تلاش کرده است در پاسخ به نامه فیفا ثابت کند دولت جمهوری اسلامی و فدراسیون در حوادث ورزشگاه مشهد «هیچ نقشی» نداشتند.

به گزارش ایسنا در روز دوشنبه ۲۱ شهریور، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفت که نامه فیفا «تا حدودی نگران‌کننده بود» و به همین دلیل در پاسخ ایران «مکاتبات رسمی مقامات دولتی از ریاست‌جمهوری تا قوه قضاییه و مجلس برای برخورد با خاطیان این اتفاق» ضمیمه شده است.

این نامه در آخرین روز از مهلت پاسخ به نامه فدراسیون جهانی فوتبال درباره حوادث ورزشگاه مشهد ارسال شده است.

نهم فروردین امسال، تعدادی از زنان با وجود در دست داشتن بلیت از ورود به ورزشگاه مشهد برای تماشای دیدار تیم‌ملی‌های فوتبال ایران و لبنان منع شدند.

جلوگیری از ورود زنان به استادیوم اعتراض‌هایی در پی داشت، اما نیروهای ضد شورش با اسپری فلفل به معترضان حمله کردند. هم‌زمان، زنان لبنانی از یک در جداگانه وارد استادیوم شدند.

کمیته انضباطی فیفا پانزدهم شهریور در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران شش روز فرصت داد درباره این حوادث توضیح دهد و دفاعیه‌اش را به فدراسیون جهانی فوتبال بفرستد.

قرار است ۳۱ شهریور در کمیته انضباطی فیفا به پرونده ماجرای ورزشگاه مشهد رسیدگی شود.

حمید سجادی، وزیر ورزش جمهوری اسلامی ایران پیش از این نامه فیفا برای حضور زنان به ورزشگاه در رقابت‌های باشگاهی را «در حد پیشنهاد» توصیف کرده و با بیان این که «یک سری اطلاعات از ایران به بیرون می‌دهند و می‌گویند در فلان رشته زنان و تماشاگران را راه نمی‌دهند»، ادعا کرده است: «چند سال است که خانم‌ها با عزت و احترام به استادیوم‌ها می‌آیند و بازی‌های تیم ملی فوتبال را می‌بینند.»

XS
SM
MD
LG