لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۸

اسکوچیچ در تیم ملی ماند؛ اخلال‌گران نظم تیم تهدید شدند


ادراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران
ادراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران

با گذشت یک هفته از اعلام خبر تصمیم کمیته فنی تیم ملی فوتبال ایران برای برکناری دراگان اسکوچیچ سرمربی کروات این تیم و شایعاتی مبنی بر تصمیم برای سپردن هدایت تیم ملی فوتبال ایران به مربی ایرانی در جام جهانی قطر، خبرها حاکی است، توفان تغییر فروکش کرده و اسکوچیچ در راس تیم ملی ماندنی شده‌ است.

احسان اصولی، سخنگوی فدراسیون فوتبال ایران گفت:«در پایان جلسه اعضای هیات رئیسه و کمیته فنی فدراسیون فوتبال تصمیم گرفته شد که دراگان اسکوچیچ تا پایان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در تیم ملی ایران بماند.

این تصمیم در حالی گرفته شده است که کمیته فنی فدراسیون فوتبال، هفته گذشته صلاحیت دراگان اسکوچیچ را برای ادامه حضور روی نیمکت تیم ملی تأیید نکرده بود.

در پی این تصمیم شماری از رسانه‌‌ها اعلام‌کردند، رهبر جمهوری اسلامی استفاده از سرمربی ایرانی برای تیم ملی در جام جهانی را خواستار شده‌ است، شایعه‌ای که با پخش سخنان علی خامنه‌ای درباره برتری‌های مربیان ایرانی در تیم‌های ملی قوت گرفت، اما بعد از چند روز تکذیب شد.

در میان نام‌های جایگزین اسکوچیچ ابتدا کارلوس کیروش مربی اخراجی تیم ملی مصر مطرح شد، سپس نام‌هایی همچون برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق و موفق تیم فوتبال پرسپولیس و سرمربی کنونی تیم ملی عمان مطرح شد که او به شدت جانشینی هموطنش را تکذیب و حتی تقبیح کرد.

نام‌های گزینه‌های داخلی همچون علی دایی، جواد نکونام و امیر قلعه نویی هم مطرح شدند اما در نهایت دراگان اسکوچیچ سکاندار هدایت تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی قطر باقی ماند.

موضوع برکناری یا تداوم حضور اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی ، حتی به اختلافات داخلی میان بازیکنان تیم ملی منجر شد تا جایی که برخی با انتشار استوری‌هایی در حمایت از دراگان اسکوچیچ، از فدراسیون فوتبال حفظ مربی فعلی تیم ملی را درخواست کردند. برخی دیگر از جمله کاپیتان‌های تیم در موضعی مخالف تاکید کردند که این استوری‌ها بر اساس منافع شخصی منتشر شده و انکار وضعیت بغرنج فعلی این تیم، مشکلات آن را بزرگ‌تر خواهد کرد.

حالا سخنگوی فدراسیون فوتبال می‌گوید:«دراگان ماندنی است و با هر کسی و در هر سطحی که بخواهد در تیم ملی اخلال ایجاد کند و نظم تیم را برهم بزند، برخورد خواهد شد.»

اسکوچیچ هم در واکنش به ماندگاری‌اش در تیم ملی فوتبال ایران گفت:‌«برای رسیدن تیم ملی فوتبال ایران به جام‌جهانی ساعت ها وقت گذاشتم و با همکارانم تلاش زیادی انجام دادیم تا بتوانیم از شرایط سختی که پیش رویمان قرار داشت عبور کنیم.»

او افزود : از امروز، تمام توجهم به تیم ملی و آمادگی بازیکنان است، چون می‌خواهیم با اتحاد، یکدلی و انگیزه برای مسابقات جام جهانی آماده شویم.

خبرگزاری ایرنا گزارش داد ابراهیم رئیسی هم در جلسه هیات دولت با اشاره به در پیش بودن رقابت‌های جام جهانی فوتبال در قطر، توجه ویژه به مشکلات و مطالبات اعضای تیم ملی را امری ضروری دانسته و وزارت ورزش را مامور کرده که همه تلاش خود را برای آمادگی و حضور موفق تیم ملی در این رویداد مهم به کار گیرد.

رقابت‌های جام جهانی فوتبال در حالی پاییز امسال در قطر برگزار می‌شود که تیم ملی ایران تاکنون با کمترین آماده‌سازی و بازی تدارکاتی در مقایسه با ادوار گذشته حضور در جام‌های جهانی روبرو بوده‌است.

XS
SM
MD
LG