لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۵

محاکمه آر کلی خواننده آمریکایی با اتهاماتی مانند سواستفاده جنسی در نیویورک آغاز شده است


آر کلی
آر کلی

محاکمه «آر کلی» خواننده آمریکایی، و برنده جایزه گرمی در دادگاه فدرال بروکلین در نیویورک آغاز شده است.

این ستاره موسیقی سبک «آر اند بی» به مواردی چون حملات جنایی، سواستفاده جنسی، ‌و پرداخت رشوه متهم شده است؛ اتهاماتی که آر کلی آنها را رد می‌کند.

به گزارش سرویس جهانی بی‌بی‌سی، برخی اتهامات او که نام کاملش رابرت سیلوستر کلی است، به بیش از بیست سال پیش باز می‌گردد. اگر آر کلی در تمامی این موارد محکوم شود، احتمالا حکم چندین دهه زندان در انتظارش خواهد بود.

هیأت منصفه درباره سرنوشت این خواننده ۵۴ ساله تصمیم خواهد گرفت. آر کلی متهم است که در طول دو‌ دهه گذشته رهبری گروهی تبهکار را بر عهده داشته که زنان و دختران زیر سن قانونی را برای روابط جنسی غیرقانونی جذب می‌کرده است.

برخی از اتهامات وارده به اوایل دهه ۱۹۹۰ باز می‌گردد، و بخش عمده‌ای از آنها به تعقیب و سواستفاده جنسی از دختران نوجوان مرتبط است. تمرکز دادستانی روی پرونده چند زنی است که می‌گویند از قربانیان آر کلی بودند.

محاکمه آر کلی در دادگاه فدرال بروکلین
محاکمه آر کلی در دادگاه فدرال بروکلین

این نخستین باری نیست که چنین اتهاماتی علیه آر کلی مطرح می‌شود ولی او هنوز در هیچ دادگاهی محکوم نشده است. آر کلی در سال ۲۰۰۹ به اتهام پورنوگرافی کودکان محاکمه شد ولی دادگاه در نهایت او را تبرئه کرد.

آر کلی در حال حاضر با اتهامات فدرال و ایالتی دیگری نیز در آمریکا مواجه است و پرونده‌هایی مانند تجاوز جنسی، ساختن تصاویر ناشایست از افراد زیر سن قانونی، حملات جنایی، و جلوگیری از اجرای عدالت دارد.

او که در گذشته‌ای نه چندان دور یکی از چهره‌های موفق و تأثیرگذار موسیقی آمریکا بود، به دلیل حواشی زیاد و مشکلات قانونی، محبوبیت خود را از دست داده است و فعالیت‌های هنری چندانی ندارد.

XS
SM
MD
LG