لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۱

پیامدهای محکومیت آر کلی در دادگاه: یوتیوب کانال‌های این خواننده آمریکایی را حذف کرد


 آر کلی خواننده آمریکایی - آرشیو
آر کلی خواننده آمریکایی - آرشیو

به دنبال محکومیت آر کلی خواننده مشهور آمریکایی در دادگاه، شبکه اجتماعی «یوتیوب» کانال‌های او را برای همیشه حذف کرد و به او اجازه راه‌اندازی کانال جدید در آینده را نیز نخواهد داد.

به گزارش «ورایتی»، یوتیوب فقط کانال‌های اختصاصی آر کلی را حذف می‌کند و آثار این هنرمند همچنان در فهرست موسیقی این شبکه اجتماعی در دسترس خواهد بود.

آر کلی، برنده جایزه گرمی، اخیرا از سوی دادگاه فدرال منطقه بروکلین نیویورک به دلیل سوءاستفاده از شهرت خود برای فریب زنان و دختران زیر سن قانونی و برقراری رابطه جنسی با آنها گناهکار شناخته شد.

او تقاضای تجدیدنظر کرده است، ولی در صورت تأیید حکم، حداقل ده سال زندان در انتظارش خواهد بود و حتی ممکن است به حبس ابد محکوم شود.

آر کلی دارای دو کانال اختصاصی در شبکه اجتماعی یوتیوب بود و در مجموع بیش از پنج میلیون مشترک در این صفحات داشت که منبع درآمد قابل توجهی برای او محسوب می‌شد.

آر کلی
آر کلی

یوتیوب، این دو کانال را روز سه شنبه ۱۳ مهر به صورت کامل حذف کرد و تمامی موزیک ویدیوها، آهنگ‌ها، و محتوای آنها از دسترس خارج شد.

به گزارش بلومبرگ، نیکول آلستون معاون حقوقی یوتیوب در بیانیه‌ای، با اشاره به اعمال «بهت آور» آر کلی گفت که این شرکت مجازات‌هایی فراتر از اقدامات اجرایی استاندارد را مجاز می‌داند، و برای محافظت از کاربران، مانند سایر شبکه‌های اجتماعی در این رابطه اقدام می‌کند.

حساب‌های کاربری آر کلی در توئیتر، اینستاگرم و فیسبوک نیز بسته شده است.

به دنبال حواشی مرتبط با آزارهای جنسی آر کلی، شرکت صفحه‌ پرکنی «آر سی ای» از زیرمجموعه‌های سونی نیز در سال ۲۰۱۹ رابطه خود را با این هنرمند قطع کرد.

البته هنوز آثار او از طریق شبکه‌های پخش دیجیتال «اسپاتیفای» یا «اپل میوزیک» در دسترس است؛ هر چند که احتمال حذف آنها در این پلت‌فرم‌ها نیز وجود دارد.

آر کلی
آر کلی

این خواننده که نام کامل او «رابرت سیلوستر کلی» است، یکی از مشهورترین هنرمندانی است که در جریان جنبش «من هم» با اتهام های آزار جنسی و تجاوز روبرو شده است.

او در سال‌های اخیر با مجموعه‌ای از اتهامات مختلف، از جمله پورنوگرافی کودکان نیز مواجه شده، اما این‌ نخستین بار است که در دادگاه محکوم می‌شود.

قاضی حکم نهایی را چهارم ماه مه سال ۲۰۲۲ اعلام خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG