لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۱

ضارب نژادپرست در تگزاس به ۹۰ بار حبس‌ابد پیاپی محکوم شد


پتریک کروسیوس، ضارب ۲۴ ساله (وسط) در دادگاه شهر ال پاسو، تگزاس - ۱۴ تیر ۱۴۰۲
پتریک کروسیوس، ضارب ۲۴ ساله (وسط) در دادگاه شهر ال پاسو، تگزاس - ۱۴ تیر ۱۴۰۲

یک قاضی روز جمعه جوان آمریکایی حامی برترپنداری نژاد سفید را به دلیل تیراندازی در سال ۲۰۱۹ در فروشگاه زنجیره‌ای وال‌مارت در تگزاس که موجب کشته شدن ۲۳ نفر و زخمی شدن ۲۲ نفر دیگر شد، به ۹۰ بار حبس ابد پی ‌در‌ پی محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، حکم قاضی منطقه‌ای در شهر ال‌ پاسوی ایالت تگزاس، بر اساس توافق‌نامه‌ای در ماه فوریه بود که در آن پتریک کروسیوس، ضارب ۲۴ ساله، برای اجتناب از مجازات مرگ، به جرم خود اعتراف کرد و با ۹۰ مورد حبس ابد پی در پی، بدون امکان آزادی موافقت کرد. البته او هنوز با اتهامات ایالت تگزاس روبرو است که ممکن است منجر به مجازات اعدام شود.

اتهامات او شامل ۴۵ مورد جرم ناشی از نفرت و ۴۵ مورد استفاده از سلاح گرم در طول جنایت خشونت آمیز بود.

کروسیوس در دادگاه صحبت نکرد. به گزارش روزنامه تگزاس تریبون، جو اسپنسر، وکیل او در بیانیه‌ای گفت که موکلش از بیماری روانی رنج می‌برد که او را به تیراندازی واداشت.

هرچند دادستان‌ها این موضوع را رد کردند و گفتند که کروسیوس می‌دانست که در زمان «کشتار دسته جمعی » چه کار دارد می‌کند.

مارگارت لیچمن، دستیار اول دادستان ایالات متحده در ناحیه غربی تگزاس که این پرونده را تحت تعقیب قرار داد، در بیانیه‌ای کتبی گفت که امیدوار است خانواده‌های قربانیان با صدور حکم دادگاه تا حدی «آرامش» پیدا کنند.

خانم لیچمن گفت: «دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه غربی تگزاس فعالانه به تعقیب افرادی که به دلیل تعصب یا نفرت مرتکب خشونت می‌شوند ادامه خواهد داد و به دنبال عدالت برای قربانیان و عزیزانشان خواهد بود.»

محکومیت فدرال کروسیوس به دنبال دو روز شهادت عاطفی شاهدان، برخی از ۲۲ نفر بازمانده مجروح و همچنین بستگان ۲۳ تن کشته، در حضور خود او، انجام شد.

XS
SM
MD
LG