لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۸

مظنون به تیراندازی در والمارت به جنایت از سر نفرت متهم شد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - مردی که متهم است در یک تیراندازی با هدف گرفتن مکزیکی ها در شهر مرزی «ال پاسو» در ایالت تگزاس، ۲۲ نفر را کشته و ده ها نفر را مجروح کرده است، با اتهام «جنایت از سر نفرت» از سوی دولت فدرال روبرو شده است.

پاتریک کروشس، ۲۱ ساله، بر مبنای قوانین فدرال جنایت از سر نفرت و سلاح گرم برای نقش خود در تیراندازی ۳ اوت هدف ۹۰ مورد اتهام قرار دارد. بنا بر اعلام جرم دادستان های فدرال که پنج شنبه به دادگاه ارائه شد، مقام های مسئول می گویند هدف از این حمله ترساندن مهاجران کشورهای آمریکای لاتین و وادار کردن آنها به ترک ایالات متحده بوده است.

کروشس بر مبنای اتهام قتل عمد با حکم اعدام روبرو است. او گناهکار بودن خود را نپذیرفته است.

این تیراندازی در زمانی رخ داد که مقام های مهاجرتی آمریکا تلاش می کردند سیل مهاجران در مرز ایالات متحده با مکزیک را مدیریت کنند و بر سر نحوه رفتار با آن ها نبردی سیاسی در جریان بود. ال پاسو در کانون این ماجرا قرار داشت. پرزیدنت دونالد ترامپ مهار مهاجرت را به بخش مهمی از فعالیت دولتش بدل کرده و این مساله مناقشه‌آمیز تیتر اخبار در سراسر جهان بوده است.

هشت مکزیکی در میان قربانیان بودند. فروشگاه والمارت مورد علاقه خریداران مکزیکی است که آن سوی مرز با ال پاسو قرار دارند.

دیوید لین، وکیل پاتریک کروشس، ابراز امیدواری کرده است که دادستان ها خواهان اعدام موکلش نشوند: «بخشی از تحول جامعه مربوط به درک این امر است که عدالت مترادف انتقام نیست؛ چرا که انتقام، به انسانیتِ موجود در درونِ همه ما بی‌اعتنایی کرده و همه را بی‌رحم می‌کند. بخشی از وظیفه من این‌جا این است که بتوانم وزارت دادگستری را متقاعد کنم آنها وزارت خونخواهی نیستند.»

اعلام جرم علیه متهم شش ماه پس از وقوع تیراندازی اتفاق می افتد. کروشس بدون حق ارائه وثیقه در زندان بوده و از دیگر زندانیان جدا نگاه داشته می شود. او دست کم دو ماه برای جلوگیری از خودکشی‌اش تحت نظر بود.

پاتریک کروشس پس از حمله خود را به پلیس تسلیم کرده و گفته بود: «تیرانداز من هستم.»

او پیش از حمله در فضای آنلاین گفته بود این کار پاسخی به اشغال ایالت تگزاس توسط مهاجران آمریکای لاتین است.

به گزارش پلیس، کروشس برای این حمله از محل سکونت اش در حومه دالاس تا ال پاسو بیش از ۱۰ ساعت رانندگی کرده بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG