لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۷

بازگشت محدودیت‌های کرونا‌یی به پکن پس از ثبت ۵۱ مورد جدید ابتلا


پکن تعداد زیادی از ایستگاه‌های مترو و مسیرهای اتوبوس را تعطیل و محدودیت‌های کرونا را در بسیاری از مکان‌های عمومی تمدید کرده است. پکن امیدوار است با اجرای این اقدامات از دچار شدن به سرنوشت شانگهای، جایی که میلیون‌ها نفر بیش از یک ماه است در قرنطینه شدید به سر می‌برند، جلوگیری کند.

چین، مدت‌ها است سیاست موسوم به «کووید صفر» را در پیش گرفته است، اما این رویکرد، فعالیت شرکت‌های بین‌المللی در این کشور را مختل کرده و منجر به نارضایتی عمومی شده است.

پکن که روزانه ده‌ها مورد جدید ابتلا را گزارش می‌دهد، قصد دارد با انجام تست‌های انبوه، ویروس کرونا را پیش از انتشار، شناسایی کند و مانع از پخش آن شود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، شهروندان در طول هفته سه دوره تست را می‌گذرانند و ورود به مکان‌های عمومی تنها با در دست داشتن تست منفی ۴۸ ساعت پیش میسر است.

این شهر ۲۲ میلیون نفری روز چهارشنبه بیش از ۶۰ ایستگاه مترو و ۱۵۸ مسیر اتوبوس را بست که بیشتر آنها در منطقه چائویانگ در کانون شیوع ویروس این شهر قرار دارند.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات پکن گزارش داده است که تعطیلی مدارس، رستوران‌ها، باشگاه‌های ورزشی، مکان‌های تفریحی، و شماری از مشاغل و ساختمان‌های مسکونی، از تعطیلات روز کارگر فراتر خواهد رفت. با این حال آنها چارچوب زمانی خاصی ارائه نکردند.

ساکنان پکن تشویق شده‌اند که از روز پنجشنبه در صورت امکان، از خانه کار کنند.

روز چهارشنبه، پکن تنها ۵۱ مورد ابتلای محلی را گزارش کرد که پنج مورد از آنها بدون علامت بودند. در همین روز شانگهای نزدیک به ۵ هزار مورد ابتلاُ شامل ۲۶۰ مورد ابتلای بدون علامت، و نیز ۱۶ مورد مرگ دیگر را ثبت کرد.

آمار ابتلا در شانگهای در مقایسه با دوران پیش از اعمال محدودیت‌های سختگیرانه روند نزولی پیدا کرده است.

XS
SM
MD
LG