لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۳

شهبانو فرح پهلوی: یاد کسانی را که «در رویارویی با نیروهای توحش» جان‌باختند گرامی ‌می‌داریم


شهبانو فرح پهلوی در آستانه فرا رسیدن نوروز، در پیامی با گرامی‌داشت یاد کسانی که «در رویارویی با نیروهای توحش و تاریکی جان باختند» نوروز را نشانه «پایداری، تداوم و هویت ملی و پیام‌آور پیروزی راستی بر دروغ» دانست.

در پیام صوتی شهبانو فرح پهلوی در آستانه نوروز ۱۴۰۲ که روز یک‌شنبه ۲۱ اسفند منتشر شده، تأکید شده است: «نوروز که در همه حال پیام‌آور شادی و امید است، امسال در شرایطی برگزار می‌شود که ملت ما در سوگ از دست رفتگان خود است. صدها زن و مرد جوان و دختران و پسران نوسال با شعار زن زندگی آزادی در رویارویی با نیروهای توحش و تاریکی جان باختند. نام و یادمانشان در لوحه تاریخ ایران‌زمین جاودان است.»

شهبانو فرح پهلوی افزوده است: «من در این نوروز به مادران و داغدار آنها فکر می‌کنم و به هزاران ایرانی آزادی دربند و نوجوانانی که در مدارس ایران مسموم شده‌اند فکر می‌کنم و به میلیون‌ها هم‌میهن در تلاش معاش فکر می‌کنم که قربانی توحش و بی‌کفایتی زمامداران نظام کنونی هستند و ساعت تحویل سال را در سکوت خواهند گذراند.»

او در عین حال نوروز باستانی را «نشانه پایداری، تداوم، و هویت ملی و پیام‌آور پیروزی راستی بر دروغ» دانسته و گفته است که «آن را با جان و دل ارج می‌گذارم.»

شهبانو فرح پهلوی، با تأکید بر «پیروزی نور بر تاریکی» خطاب به مردم ایران گفته است: «نوروزتان فرخنده باد و به امید آزادی ایران در سال نو.»

پیام نوروزی شهبانو فرح پهلوی: نور بر تاریکی پیروز خواهد شد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

XS
SM
MD
LG