لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۴

دلار ۵۰ هزار تومانی سفرهای خارجی نوروز را کاهش داد


افزایش قیمت ارزهای خارجی سفرهای نوروزی را از رونق انداخته است.
افزایش قیمت ارزهای خارجی سفرهای نوروزی را از رونق انداخته است.

با افزایش نرخ دلار به بالای ۵۰ هزار تومان آژانس‌های مسافرتی از کاهش سفرهای خارجی در نوروز ۱۴۰۲ تحت‌تاثیر تغییرات و افزایش نرخ ارز خبر دادند.

خبرگزاری «ایسنا» در این رابطه نوشته است که «انتظار دفاتر خدمات مسافرتی آن بود که تعطیلات نوروز ۱۴۰۲، خسارت‌های سال‌های کم‌سفر کرونا را جبران کند، ‌اما شرایط به سمتی پیش رفته که برخی از فعالان گردشگری می‌گویند حجم تقاضا برای‌سفرهای خارجی حتی کم‌تر از نوروز ۱۴۰۱ است.»

این خبرگزاری به نقل از یک آژانس‌ گردشگری در تهران نوشت:‌ «قیمت یک سفر ۱۱ روزه به آنتالیا در تعطیلات نوروز برای هر نفر دست‌کم ۵۰ میلیون تومان هزینه برمی‌دارد، با این حال ارزیابی‌های اولیه از بیشتر آژانس‌های مسافرتی نشان می‌دهد آنتالیا در نوروز ۱۴۰۲ همچنان مقصد پرطرفدار ایرانی‌ها باشد.»

براساس این گزارش ‌فروش تور و سفر خارجی در بسیاری از آژانس‌ها وضعیت چندان خوبی ندارد اوضاع در سفرهای داخلی هم به زعم آژانس‌های مسافرتی چندان رضایت‌بخش نیست.

سقوط ارزش پول ملی و افزایش قیمت ارزهای خارجی، جدا از تاثیر بر افزایش قیمت‌ مایحتاج ضروری مردم، در جنبه‌های دیگر از جمله توانایی خانواده‌ها برای سفر تاثیر گذاشته است. در سال‌های گذشته کشورهای همسایه ایران از جمله ترکیه مقصد بسیاری از سفرهای نوروزی ایرانیان بود.

XS
SM
MD
LG