لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۴

حمایت قاطع سران آمریکا، کشورهای اروپایی و اوکراین از حق اسرائیل برای دفاع از خود


نخست وزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، روز یکشنبه اعلام کرد که سران کشورهای اروپایی و اوکراین از حق اسرائیل برای دفاع از خود در برابر حملات حماس حمایت کرده‌اند.

نتانیاهو در یک پست در شبکه ایکس گفت که با اولاف شولز صدراعظم آلمان، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین، جورجیا ملونی نخست وزیر ایتالیا و ریشی سوناک نخست وزیر بریتانیا صحبت کرده است.

نتانیاهو گفت که این رهبران «از حق اسرائیل برای دفاع از خود در صورت لزوم حمایت بی‌قید و شرطی ابراز کردند.»

دفتر نخست وزیر ایتالیا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که ملونی «همبستگی کامل دولت ایتالیا را برای حملات متحمل شده و نزدیکی آن به خانواده‌های قربانیان، گروگان‌ها و مجروحان تکرار کرد.»

زلنسکی نیز در توییتر نوشت که با نتانیاهو صحبت و «همبستگی اوکراین با اسرائیل» را ابراز کرده است.

زلنسکی همچنین خاطرنشان کرد که «اجراکنندگان قانون و دیپلمات‌های اسرائیلی در حال هماهنگی برای تضمین امنیت شهروندان اوکراینی در اسرائیل هستند.»

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا هم روز یکشنبه بار دیگر با نتانیاهو گفتگو و حمایت کامل خود را از دولت و مردم این کشور در برابر حملات بی‌سابقه و وحشتناک حماس اعلام کرد.

او همچنین از گروگان‌گیری خانواده‌ها، سالمندان و کودکان خردسال توسط حماس ابراز تاسف کرد و گفت که هیچ توجیهی برای تروریسم وجود ندارد.

رئیس جمهوری ایالات متحده گفت: «ایالات متحده در حال تعامل دیپلماتیک فشرده‌ای برای حمایت از اسرائیل است و کمک‌های بیشتر برای نیروهای دفاعی اسرائیل در راه است.»

رهبران دو کشور همچنین در مورد تلاش‌های جاری برای اطمینان از اینکه هیچ یک از دشمنان اسرائیل از وضعیت کنونی سود نبرد، گفتگو کردند.

XS
SM
MD
LG