لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۸

واکنش ترامپ درباره جلسه سنا و شهادت کومی: یک تبرئه کامل بود


ترامپ یک روز بعد از حضور کومی طی پیامی توئیتری جلسه سنا را یک «تبرئه کامل» برای خود نامید.
ترامپ یک روز بعد از حضور کومی طی پیامی توئیتری جلسه سنا را یک «تبرئه کامل» برای خود نامید.

پرزیدنت ترامپ در واکنش به شهادت روز گذشته رئیس پیشین اف‌بی‌آی در سنا، طی پیامی توئیتری جلسه سنا را یک «تبرئه کامل» برای خود نامید.

پرزیدنت ترامپ روز گذشته و در حالیکه جیمز کومی، رئیس پیشین اف‌بی‌آی، در مقابل کمیته اطلاعاتی سنا و در رابطه با مداخله روسیه در انتخابات و همچنین مبادلات حرفه ای‌اش با ترامپ شهادت می داد، هیچ واکنشی در توئیتر از خود نشان نداد اما روز جمعه را با توئیتی در همین باره آغاز کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پرزیدنت ترامپ روز جمعه ۱۹ خرداد ماه در پیامی توئیتری، جلسه کمیته اطلاعاتی سنا و شهادت کومی را یک «تبرئه کامل» خواند و افزود «کومی (اسرار را) درز می دهد.»

این در حالی است که جیمز کومی در شهادت روز گذشته خود ضمن ابراز اطمینان کامل از دخالت روسیه در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، گفت معتقد است پرزیدنت ترامپ او را از سمتش اخراج کرده تا جهت دیگری به تحقیقات درباره رابطه روسیه با ستاد انتخاباتی ترامپ دهد.

جیمز کومی روز گذشته در مقابل اعضای کمیته اطلاعاتی سنا و تحت سوگند حین اشاره به اینکه کابینه ترامپ اعتبار او و اف‌بی‌آی را زیر سوال برده، گفت نمی داند آیا پرزیدنت ترامپ در تقاضایش برای متوقف کردن تحقیقات درباره ژنرال فلین مانع برقراری عدالت شده است یا خیر.

بنا به گزارش واشنگتن پست، پس از پایان شهادت رئیس پیشین اف‌بی‌آی در جلسه علنی کمیته اطلاعاتی سنا، سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه با اشاره به اظهارات جیمز کومی در سنا، گفت پرزیدنت ترامپ «دروغگو نیست.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG