لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۷

لاوروف: روسیه جنگ اوکراین را تا «پایان» ادامه خواهد داد


سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه

وزیر خارجه روسیه می‌گوید که عملیات نظامی مسکو در اوکراین تا «پایان» ادامه خواهد داشت.

به گزارش رویترز، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، روز پنج‌شنبه ۱۲ اسفند، همچنین با ابراز اطمینان نسبت به پیدا شدن راه حلی برای بحران اوکراین، گفت که قرار است دور تازه‌ای از مذاکرات بین مقامات اوکراین و روسیه آغاز شود.

لاوروف همچنین با تاکید بر این که روسیه در فکر جنگ هسته‌ای نیست، گفت که کشورش احساس نمی‌کند از لحاظ سیاسی منزوی شده باشد.

وی در عین حال ناتو را به «برتری‌جویی» متهم کرد و گفت در حالی که روسیه «حسن نیت» زیادی دارد، نمی‌تواند اجازه دهد که هیچ‌کس منافعش را تضعیف کند.

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که نیروهای آن کشور دستور اکید دارند که از جنگ‌افزارهایی بسیار دقیق برای نابود کردن زیرساخت‌های نظامی استفاده کنند. این در حالی است که مقامات اوکراین نیروهای روسیه را به حمله به مناطق غیرنظامی متهم کرده‌اند.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز چهارشنبه با قاطعیت تهاجم روسیه به اوکراین را محکوم کرد. در این نشست اضطراری ۱۴۱ کشور به این قطعنامه رای مثبت دادند، ۳۵ کشور رأی ممتنع دادند، و و تنها ۵ کشور با آن مخالفت کردند.

لیندا توماس گرینفیلد، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، در باره این رأی گفت: «مفتخرم که شاهد رأی تاریخی و قاطع امروز در دفاع از اوکراین و منشور سازمان ملل متحد هستم.»

او گفت ۱۴۱ کشور عضو سازمان روسیه را مسئول می‌دانند و در کنار اوکراین ایستادند.

XS
SM
MD
LG