لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۱

وزیر بهداشت برای ادای توضیح راهی کنگره شد


کاترین سیبلیوس، وزیر بهداشت آمریکا
کاترین سیبلیوس، وزیر بهداشت آمریکا

وزیر بهداشت و رئیس جمهوری می کوشند تا از نگرانی درباره مشکلات فنی تارنمای طرح درمانی موسوم به بیمه اوباما بکاهند.

کاترین سیبلیوس، وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا، روز چهارشنبه برای پاسخگویی به پرسش های نمایندگان کنگره و رفع ابهام پیرامون مشکلات فنی تارنمای طرح بیمه درمانی رئیس جمهوری آمریکا در مجلس نمایندگان حاضر می شود.

خانم سیبلیوس در برابر اعضای کمیته انرژی و بازرگانی مجلس نمایندگان به ادای توضیح و رفع ابهام خواهد پرداخت. انتظار می رود که پرسش هایی نیز پیرامون دلایل و ریشه های مشکلاتی که برخی شهروندان آمریکایی هنگام تلاش برای ثبت نام برای بیمه درمانی موسوم به بیمه اوباما با آنها مواجه شده اند، از وزیر بهداشت بشود.

برخی ابهامات و نگرانی های دیگری که پیرامون طرح بیمه درمانی باراک اوباما مطرح شده، به اکراه برخی کارفرمایان نسبت به بیمه کردن کارکنانشان با استفاده از بیمه درمانی اوباما انجامیده، که قاعدتا در میان مسائلی است که روز چهارشنبه در کنگره مطرح می شود.

دولت آمریکا قول داده که تمامی مشکلات فنی و مسائلی که سبب ایجاد دشواری در مراحل ثبت نام برای طرح بیمه درمانی اوباما شده، تا ضرب الاجلی که برای بیمه شدن تعیین شده که ۳۱ ماه مارس سال آینده میلادی (۵ ماه دیگر) است، برطرف شود.

گفتنی است که رئیس جمهوری آمریکا نیز روز چهارشنبه پیرامون طرح بیمه درمانی خود در بوستون در ایالت ماساچوست سخنانی ایراد می کند.

در این حال، مسئولان وزارت بهداشت آمریکا می گویند شمار دقیق شهروندانی که طرح بیمه اوباما را برگزیده اند یا برای آن ثبت نام کرده اند، تا نیمه ماه نوامبر (حدود دو هفته دیگر) روشن خواهد شد، اما دستیابی به این آمار، زودتر از آن تاریخ میسر نیست.
XS
SM
MD
LG