لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۱

مسمومیت سریالی در چند مدرسه دخترانه دیگر در کرج، کرمانشاه، سنندج و دزفول در روز دوشنبه


مسمومیت مدرسه دخترانه در پاکدشت کرج
مسمومیت مدرسه دخترانه در پاکدشت کرج

براساس فیلم‌های ارسالی به صدای آمریکا و همچنین منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، چندین مدرسه دخترانه در شهرهای در کرج، کرمانشاه، سنندج و دزفول هدف حملات گازی/شیمیایی قرار گرفته‌اند.

حمله با گاز شیمیایی به مدرسه دخترانه در سنندج – دوشنبه
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:30 0:00

یکی از این فیلم‌ها بیرون مدرسه دخترانه «امام جعفر صادق» در کرج را نشان می‌دهد که حال دانش آموزان نامناسب است.

سازمان حقوق بشری هه‌نگاو چند مورد از این حملات را ثبت کرد و نوشت مدرسه نسیبه در سنندج، چهار مدرسه دخترانه هنرستان اندیشه، راهنمایی ۱۷ شهریور و دبیرستان‌های عصمت و خدیجه کبری در گیلانغرب در استان کرمانشاه، هدف حملات شیمیایی قرار گرفتند و دانش آموزان به مراکز درمانی اعزام شدند.

حساب توئیتری ۱۵۰۰تصویر هم نوشت: حمله‌ی جمهوری‌اسلامی با گاز شیمیایی به مدرسه‌ی ام‌السلمه در دزفول.

دور جدید حملات به مدارس از بعد از تعطیلات نوروزی شروع شد. روز یکشنبه هم نیز مسمومیت‌های گسترده‌ای در دست‌کم ۹ شهر شامل تهران، اسلامشهر، کرج، اردبیل، ارومیه، قزوین، بابلسر، هرسین و شیراز ثبت شد.

در یک ویدئو که روز دوشنبه ۲۸ فروردین منتشر شد، پدر یکی از دانش آموزان دختر در هرسین کرمانشاه وضعیت دانش آموزان بعد از حمله روز یکشنبه را شرح می‌دهد. او می‌پرسد چرا پلیس که به دنبال گرفتن بی‌حجاب‌ها با دوربین است، مهاجمان به مدارس را نمی‌گیرد؟

مقامات جمهوری اسلامی تاکنون اقدام موثری برای برخورد با عاملان این حملات انجام نداده‌اند و تنها عواملی چون شیطنت دانش‌آموزان، دخالت خارجی، ماجراجویی چند تن و عوامل داخلی را پشت این مسمومیت‌های سریالی معرفی کرده‌اند.

با وجود ادعاهای مقامات جمهوری اسلامی، برخی چهره‌های شاخص مذهبی و سیاسی در داخل ایران از جمله عبدالحمید اسماعیل‌زهی مشهور به مولوی عبدالحمید، زهرا رهنورد، و ابوالفضل قدیانی حملات با گازهای ناشناخته به مدارس اغلب دخترانه را به حکومت نسبت داده‌اند.

XS
SM
MD
LG