لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۶

مسمومیت سریالی چند مدرسه تیزهوشان در ارومیه، سنندج و تهران


مسمومیت دانش آموزان مدرسه تیزهوشان (فرزانگان) در پردیس سنندج - دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۲
مسمومیت دانش آموزان مدرسه تیزهوشان (فرزانگان) در پردیس سنندج - دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۲

دست‌کم دو مدرسه تیزهوشان مشهور به فرزانگان در شهرهای ارومیه و سنندج هدف موج جدید مسمومیت‌های سریالی قرار گرفته و همچنین از دو مدرسه در تهران و کرج هم حملات شیمیایی و گازی گزارش شده‌اند.

حساب توئیتری ۱۵۰۰تصویر و همچنین برخی منابع حقوق بشری در کردستان و آذربایجان غربی ویدئوهایی را منتشر کرده‌اند که اورژانس و تیم امدادی به این مدارس دخترانه اعزام شده‌اند و به کسانی که بر اثر این حملات گازی و شیمیایی مسموم شده‌اند، کمک رسانی می‌کنند.

در این ویدئوهای کوتاه تعداد مسموم شدگان مشخص نیست اما خودروهای آمبولانس بعد از حضور در محل، با تعدادی از دانش آموزان محل را ترک می‌کنند.

مسمومیت دختران دانش‌آموز در مدرسه تیزهوشان شهر سنندج - دوشنبه
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:17 0:00

 مسمومیت دانش‌آموزان دختر، این‌بار در مدرسه صدر در کرج – دوشنبه
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:13 0:00

تا تنظیم این خبر (ظهر دوشنبه به وقت ایران) مدارس دخترانه تیزهوشان (فرزانگان)‌در شهرک پردیس سنندج و تیزهوشان (فرزانگان) در ارومیه، مدارس دخترانه‌ بنت‌الهدی صدر و «شهدای منطقه ۵» در بلوار ابوذر تهران تهران، مدرسه صدر در کرج هدف این مسمومیت‌ها قرار گرفتند.

موج جدید مسمومیت مدارس دخترانه بعد از عید و با بازگشایی مدارس شروع شده است. قبل از نوروز، سه ماه مدارس دهها شهر هدف این حملات بودند و مقامات با تاخیر از بازداشت عده‌ای از عوامل مسمومیت‌های مدارس دخترانه خبر دادند. مقامات جمهوری اسلامی عواملی چون دخالت خارجی، عده‌ای ماجراجو، و عوامل داخلی را پشت این مسمومیت‌های سریالی معرفی کردند. با وجود ادعاهای مقامات جمهوری اسلامی، برخی چهره‌های شاخص سیاسی در داخل ایران از جمله عبدالحمید اسماعیل‌زهی مشهور به مولوی عبدالحمید، زهرا رهنورد، و ابوالفضل قدیانی حملات با گازهای ناشناخته به مدرسه‌های اغلب دخترانه را به حکومت نسبت داده‌اند.

به نظر می‌رسد بدون توجه به این دستگیری‌ها، موج جدید مسمومیت در مدارس از سر گرفته شده است.


مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG