لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۷

دیپلمات ارشد ایران با وزیر امور خارجه عربستان دیدار کرد


وزیر امور خارجه عربستان سعودی و یک مقام ارشد وزارت امور خارجه ایران در باره تحولات منطقه‌ای و مبارزه علیه پیکارجویان گروه موسوم به «دولت اسلامی» گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از نماینده ایران در سازمان همکاری اسلامی، حسین امیرعبدالهیان قائم مقام وزیر خارجه ایران روز سه‌شنبه در جده با سعود الفیصل وزیر امور خارجه عربستان دیدار و گفتگو کرد.

از زمان انتخاب حسن روحانی به ریاست جمهوری، این نخستین بار است که یک مقام ارشد ایران به عربستان سعودی سفر می‌کند. دو کشور اختلافات جدی در باره تحولات سال‌های اخیر منطقه، بویژه در سوریه، با یکدیگر دارند.

بنا بر این گزارش، نماینده ایران مذاکرات امروز را مفید خواند و گفت دو طرف درباره مناسبات دوجانبه، تحولات منطقه‌ای و چالش‌هایی که منطقه با آنها روبرو است، به ویژه وضعیت عراق و راه‌های مبارزه با افراط گرایی و تروریسم، بحث کردند.

خبرگزاری فرانسه همچنین نوشت آقای امیرعبدالهیان در این باره که دو کشور چگونه می‌توانند پیشروی جهادی‌های افراطی گروه «دولت اسلامی» در عراق را متوقف کنند، توضیحی نداد.

در تهران، روزنامه دنیای اقتصاد دیدار امیرعبدالهیان از عربستان سعودی را گامی به سوی بهبود مناسبات بین تهران و ریاض توصیف کرد.

دولت حسن روحانی رئیس جمهوری ایران گفته است «تحکیم روابط» با کشورهای همسایه از اولویت‌های دولت او است.

XS
SM
MD
LG