لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۰

مقامات روسی از «وضعیت اضطراری» در پل شبه‌جزیره کریمه و کشته شدن دو نفر خبر دادند


پل کریمه شبه‌جزیره کریمه را به منطقه کراسنودار روسیه متصل می‌کند.
پل کریمه شبه‌جزیره کریمه را به منطقه کراسنودار روسیه متصل می‌کند.

مقامات روسی، روز دوشنبه ۲۶ تیرماه اعلام کردند که تردد در پل کریمه به دلیل «وضعیت اضطراری» متوقف شده است و «دو نفر» نیز در آن منطقه جان باختند. این در حالی است که رسانه‌های اوکراینی از انفجار در این پل خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سرگئی آکسیونوف، فرماندار انتصابی روسیه در شبه‌جزیره کریمه گفت که این «وضعیت اضطراری» در ستون ۱۴۵ این پل که شبه‌جزیره کریمه را به منطقه کراسنودار روسیه متصل می‌کند، رخ داده است.

سرگئی آکسیونوف، در کانال تلگرام نوشت: «تردد روی پل کریمه متوقف شده و یک حادثه اضطراری رخ داده است.»

او‌ در ادامه افزود: «سازمان‌های مجری قانون و همه دستگاه‌های مسئول در حال رفع مشکل هستند و اقدامات اولیه برای بازگرداندن وضعیت به حالت عادی در حال انجام است.»

خبرگزاری آربی‌سی اوکراین اما از شنیده شدن صدای انفجار در این پل گزارش داده است.

هنوز مشخص نیست که این حادثه چه تاثیری بر توافق صادرات غلات اوکراین از طریق دریای سیاه با میانجیگری سازمان ملل دارد. این توافق قرار است در روز دوشنبه منقضی شود و هنوز در وضعیت نامشخصی قرار دارد.

پل جاده‌ای و راه‌آهن ۱۹ کیلومتری بین روسیه و کریمه، در حمله‌ای در ماه اکتبر سال گذشته دچار آسیب شد. کرملین نیروهای امنیتی اوکراین را مسئول این حمله اعلام کرد. اوکراین ماه‌ها بعد به طور غیرمستقیم به آن حمله اعتراف کرد.

پل کِرچ در سال ۲۰۱۸ افتتاح شد و امکان سفر جاده‌ای و ریلی بین روسیه و شبه جزیره کریمه که مسکو در سال ۲۰۱۴ اقدام به اشغال آن کرد را فراهم کرد.
کریمه در سال ۲۰۱۴ از اوکراین به روسیه ضمیمه شد، اما در سطح بین المللی به عنوان بخشی از اوکراین شناخته شده است.

قسمت‌هایی از این پل در اکتبر سال گذشته میلادی و در پی یک انفجار بزرگ بسته شد. این پل که یک شاهراه مهم در تامین وسایل و مایحتاج است، در ماه فوریه مجددا به طور کامل بازگشایی شد.

XS
SM
MD
LG