لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۷

یک اندیشکده آمریکایی: مسکو حقوق بعضی از نیروهای نظامی روسیه حاضر در نبرد اوکراین را نپرداخته است


آرشیو
آرشیو

گزارش‌ها حاکی از آن است که مسکو حقوق نیروهای ذخیره نظامی و واحدهای داوطلبی که در اوکراین می‌جنگند، و همچنین کارگران روسی را که به مناطق اشغالی اوکراین برده شده‌اند، پرداخت نکرده است.

بر اساس گزارش تحلیلی موسسه مطالعات جنگ، یک اندیشکده مستقر در واشنگتن‌دی‌سی، مقامات روسیه پول نیروهای ذخیره و سربازان داوطلب روسی را پرداخت نکرده‌اند.

موسسه مطالعات جنگ، این تحلیل را بر اساس گزارش یکی شبکه‌‌های خبری وابسته به «رادیو اروپای آزاد» منتشر کرده است.

به گزارش یونایتدپرس، سربازان استخدام شده به گزارشگران گفته‌اند که مسکو همچنین نتوانسته است غذا، مهمات یا سیگار کافی برای سربازان فراهم کند.

بنا بر این گزارش‌ها روسیه از انجام امور تشییع جنازه سربازان داوطلب کشته شده نیز ناتوان بوده است و کسانی که از اوکراین به خانه بازگشته‌اند گفته‌اند که احساس می‌کنند که «فریب» خوردند.

روزنامه مستقل نوایا گازتا در روسیه نیز پیشتر و در روز جمعه گزارش داد که مقامات روس سربازان قراردادی را که از جنگیدن خودداری می کنند، در اردوگاه‌‌های ویژه بازداشت در اراضی اشغالی اوکراین زندانی کرده‌اند

موسسه مطالعات جنگ همچنین گفته است که واحد‌های اداری تحت کنترل جدایی‌طلبان مورد حمایت روسیه در مناطق اشغالی شرق اوکراین، احتمالاً دچار چالش‌های داخلی هستند که این در کار مقامات اداری اراضی اشغالی برای اجرای پروژه‌های بازسازی در منطقه دونباس اوکراین اخلال بوجود آورده است.

XS
SM
MD
LG