لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۶

سفیر روسیه: «حجاب اجباری» و «ممنوعیت مشروب» مانع سفر روس‌ها به ایران است


گردشگران با حجاب اجباری در ایران
گردشگران با حجاب اجباری در ایران

سفیر روسیه در تهران «حجاب اجباری» و «ممنوعیت مشروب» را دو مانع اصلی سفر روس‌ها به ایران دانست و گفت که بارها این موضوع را به مقامات جمهوری اسلامی گوشزد کرده است.

رسانه‌های ایران به نقل از گفت‌وگوی لوان جاگاریان با روزنامه «ایزوستیا» چاپ مسکو، گزارش داده‌اند که او گفته با وجود جاذبه‌های گردشگری بسیار ایران، «برخلاف تایلند، امارات، ترکیه و سایر کشورها هرگز گردشگران روس زیادی به ایران نیامده‌اند»، چرا که «دستورالعمل پوشش زنان» که «حتی در گرما در همه جای این کشور اجباری است» و همچنین ممنوعیت نوشیدن «مشروبات الکلی» مانعی جدی در این مسیر به‌شمار می‌رود.

این درحالی است که برخی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی در واکنش به اظهارات سفیر روسیه آن را به کنایه «دستور ارباب» برای «جراحی» در ایران توصیف کرده‌اند.

اظهارات لوان جاگاریان درحالی مورد توجه قرار می‌گیرد که او پیشتر نیز با عبور از جایگاه دیپلماتیک‌اش به خبرنگاران ایرانی گفته بود در موضوع اوکراین از لفظ جنگ استفاده نکنند و واژه عملیات ویژه را به‌کار ببرند. این رویکرد واکنش‌های گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی برانگیخته بود و برخی حتی آن را یادآور «دوران استعمار» و اشغال ایران از سوی همسایه‌شمالی دانسته بودند.

XS
SM
MD
LG