لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۷

بازداشت ۸ توزیع‌کننده مشروبات الکلی در پی مسمومیت ده‌ها تن در بندرعباس


قاچاق مشروبات الکلی در ایران (آرشیو)
قاچاق مشروبات الکلی در ایران (آرشیو)

فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس از دستگیری چند توزیع‌کننده مشروبات الکلی در بندرعباس خبر داد.

در پی اعلام خبر مسمومیت ده‌ها تن از شهروندان بندرعباس طی روزهای گذشته تیمور دولتیاری، فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس، خبر دستگیری ۸ نفر از عاملان توزیع‌کننده مشروبات الکلی در این شهر را اعلام کرد.

به گفته دولتیاری در بازرسی از خانه‌های این توزیع‌کنندگان مشروبات الکلی مقدار ۱۲۷۸ لیتر مشروبات الکلی کشف شده است. به گزارش مهر، دولتیاری گفت که دو تن از دستگیر‌شدگان که خود نیز مصرف کننده بوده‌اند در بیمارستان بستری شدند و تلاش پلیس برای شناسایی و دستگیری سایر متهمان این پرونده ادامه دارد.

پیشتر سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اعلام کرده بود که ۵۹ مرد در بازه سنی ۱۸ تا ۶۵ سال با علائم مسمومیت به بیمارستانی در بندرعباس و قشم مراجعه کردند و هشت نفر از آن‌ها فوت شدند.

بنا بر اعلام سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ۳۰ نفر از مسموم‌شدگان تحت دیالیز هستند و ۱۷ نفر به دستگاه ونتیلاتور وصل شده‌اند. بینایی چهار نفر نیز به شدت دچار مشکل شده است.

گفتنی است در سال ۱۳۹۷ نیز در هرمزگان ۱۰ نفر به ‌دلیل مسمومیت ناشی از مصرف مشروب الکلی دست‌ساز جان باختند. همچنین بیش از ۵۰ نفر راهی بیمارستان شدند که به دیالیز ۱۹ نفر از آن‌ها منجر شد.

این موارد مسمومیت‌های گسترده با مشروبات الکلی دست‌ساز در حالی است که تولید و مصرف مشروبات الکلی در ایران طی سال‌های پس از انقلاب اسلامی ممنوع بوده و در موارد زیادی مجازات‌های شلاق و زندان در مورد آن اعمال شده است.

XS
SM
MD
LG