لینکهای قابل دسترسی

پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۳

آمریکا آموزش گسترده نیروهای اوکراینی را برای نبرد با روس‌ها آغاز کرد


آرشیو: سربازان اوکراینی در محل آموزش نظامی در جنوب بریتانیا. آرشیو
آرشیو: سربازان اوکراینی در محل آموزش نظامی در جنوب بریتانیا. آرشیو

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده گفت که آمریکا آموزش رزمی جدید و گسترده نیروهای اوکراینی را روز یکشنبه، ۲۵ دی، در آلمان آغاز کرد و هدف از آن تشکیل گردانی متشکل از ۵۰۰ سرباز اوکراینی در پنج تا هشت هفته آینده برای نبرد با روس ها است.

ژنرال میلی گفت که نیروهای تحت آموزش چند روز پیش اوکراین را به سوی آلمان ترک کردند.

در آلمان مجموعه کاملی از تسلیحات و تجهیزات برای آموزش آنها وجود دارد.

پنتاگون تاکنون از اعلام دقیق زمان شروع این آموزش خودداری کرده بود.

آموزش به اصطلاح ترکیبی تسلیحات با هدف تقویت مهارت‌های نیروهای اوکراینی انجام می‌شود تا آنها برای شروع حمله یا مقابله با هر گونه افزایش حملات روسیه آمادگی بیشتری داشته باشند. آنها یاد خواهند گرفت که چگونه با استفاده از توپخانه، تسلیحات زرهی و نیروهای زمینی ترکیبی، واحدهای به اندازه گروهان و گردان خود را بهتر حرکت داده و هماهنگ کنند.

ژنرال میلی در گفتگو با دو خبرنگاری که روز یکشنبه با او به اروپا سفر کردند، گفت که این آموزش‌های پیچیده - همراه با مجموعه‌ای از سلاح‌های جدید، توپخانه، تانک‌ها و سایر وسایل نقلیه که به سمت اوکراین می‌روند - در کمک به نیروهای این کشور برای بازپس‌گیری مناطقی که روسیه در جنگ نزدیک به ۱۱ ماهه تصرف کرده است نقش کلیدی دارند.

او گفت: «چنین حمایتی برای اوکراین بسیار مهم است تا بتواند از خود دفاع کند و ما امیدواریم که بتوانیم در اینجا در کوتاه مدت به این هدف برسیم.»

ژنرال میلی گفت که هدف این است که تمام تسلیحات و تجهیزات دریافتی به اوکراین تحویل داده شود و ایده‌آل خواهد بود که نیروهای تازه آموزش دیده بتوانند مدتی قبل از بارش باران‌های بهاری از آن ها استفاده کنند.

او گفت که می‌خواهد مطمئن شود آموزش به درستی انجام شود و آیا چیز دیگری مورد نیاز است یا خیر، و همچنین اطمینان حاصل کند که این آموزش‌ها به خوبی با زمان تحویل تجهیزات مطابقت داشته باشند.

این برنامه شامل آموزش در کلاس درس و کار میدانی خواهد بود که با جوخه های کوچک آغاز می شود و به تدریج واحدهای بزرگتری را در بر خواهد گرفت و با تمرین‌های رزمی پیچیده تر برای کل یک گردان و یک واحد ستاد به اوج خود می رسد.

تمرکز ایالات متحده تا کنون بر تامین نیازهای فوری نیروهای اوکراینی در میدان نبرد، به ویژه در مورد نحوه استفاده از مجموعه گسترده ای از سامانه‌های تسلیحاتی غربی بوده که به اوکراین فرستاده شدند.

ایالات متحده تاکنون بیش از ۳۱۰۰ سرباز اوکراینی را در مورد نحوه استفاده و نگهداری از تسلیحات و تجهیزات دیگر آموزش داده است، از جمله توپخانه هویتزر، خودروهای زرهی و سامانه موشکی توپخانه با تحرک بالا. سایر کشورها نیز در حال آموزش نیروهای اوکراینی برای استفاده از تسلیحاتی هستند که در اختیار آنها قرار خواهند داد.

ژنرال میلی گفت که ایالات متحده این نوع آموزش‌ها را قبل از تهاجم روسیه انجام می داد. اما با شروع جنگ، گارد ملی ایالات متحده و نیروهای عملیات ویژه که در داخل اوکراین آموزش می‌دادند، همگی این کشور را ترک کردند.

XS
SM
MD
LG