لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۳

روحانی: ایران و ۱+۵ به توافق خواهند رسید


حسن روحانی رییس جمهوری ایران
حسن روحانی رییس جمهوری ایران
رییس جمهوری ایران گفت: «مذاکرات ایران با ۱+۵ با وجود دشواری هایی که وجود دارد، در نهایت به توافق خواهد رسید چرا که مصلحت همگان در توافق و بازی برد- برد است.»

این نخستین اظهار نظر حسن روحانی پس از پایان دور چهارم مذاکرات با گروه ۱+۵ است که جمعه شب بدون نتیجه پایان یافت.

روحانی دوشنبه در دیدار با وزیر و مدیران وزارت راه و شهرسازی با اشاره به برنامه هسته ای ایران گفت: «ایران هرگز نخواسته به دنیا دروغ بگوید و امروز نیز به دنبال آن نیست.»

کشورهای غربی نسبت به ماهیت برنامه هسته ای ایران تردید دارند و می گویند تهران در پوشش یک برنامه صلح آمیز هسته ای برای تولید انرژی، در تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای است. تهران این اتهام را رد می کند.

آقای روحانی امروز بار دیگر ادعا کرد ایران از برنامه هسته ای اش هدفی صلح آمیز را دنبال می کند و تاکید کرد که آن را دنبال خواهد کرد، اما در عین حال گفت که تهران می خواهد با قدرت های غربی در این زمینه به تفاهم مشترک که «به نفع همگان است» دست یابد.

محمد جواد ظریف، روز یکشنبه در پیامی در حساب تویتر خود نوشت «توافق شدنی است« و هشدار داد فرصت بوجود آمده برای گفتگو و حل اختلاف با غرب «نباید مانند سال ۲۰۰۵ فرصت از دست برود».

پس از پایان دور چهارم مذاکرات ایران و شش قدرت جهانی شامل آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه، چین و آلمان در وین، اعضای تیم مذاکره کننده ایران از وجود اختلافات بسیار بین دو طرف سخن گفتند.
XS
SM
MD
LG