لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۰

هشدار دوباره مشاور دونالد ترامپ به رئیس جمهوری منتخب: رامنی وزیر خارجه نشود


یک مشاور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده به او هشدار داد میت رامنی فرماندار پیشین ماساچوست را برای مقام وزارت خارجه انتخاب نکند.

کلیان کانوی، مشاور انتخاباتی آقای ترامپ روز یکشنبه در یک مصاحبه تلویزیونی گفت انتخاب آقای رامنی می تواند با واکنش شدید طرفداران آقای ترامپ روبرو شود. این سخنان نشان از اختلافات بین مشاوران آقای ترامپ دارد.

گفته می شود دونالد ترامپ دو گزینه را برای مقام وزارت خارجه کشور در نظر دارد، میت رامنی که خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ نامزد حزب جمهوریخواه بود و رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک که همواره از ترامپ حمایت کرده است.

خانم کانوی گفته است آقای ترامپ با انتخاب میت رامنی که او را فریبکار و متظاهر خوانده بود ممکن است طرفداران خود را خشمگین کند.

برغم این که کانوی ابراز داشته در هر صورت از تصمیم دونالد ترامپ حمایت می کند، برخی جمهوریخواهان او را به دلیل این که این مطلب را در تلویزیون مطرح کرده مورد انتقاد قرار داده اند.

او پیشتر نیز در توئیتی به وجود اختلاف نظر در میان برخی از حامیان جمهوریخواه دونالد ترامپ در مورد انتخاب میت رامنی برای تصدی وزارت خارجه اشاره کرده بود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG