لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۳

دونالد ترامپ در روز شکرگزاری وعده نجات مشاغل در آمریکا را داد


دونالد ترامپ همراه با مایک پنس (راست) و ویلبر راس (چپ) گزینه وزارت تجارت
دونالد ترامپ همراه با مایک پنس (راست) و ویلبر راس (چپ) گزینه وزارت تجارت

خبرگزاری آسوشیتدپرس می گوید پیش بینی می شود که پس از روز شکرگزاری، رئیس جمهوری منتخب آمریکا و تیم او توجه خود را به تشکیل کابینه آینده آمریکا متمرکز کنند.

دونالد ترامپ روز پنجشنبه که عید شکرگزاری در آمریکا بود، در توییتی درباره نجات مشاغل و تلاش برای حفظ یک شرکت بزرگ صنعتی در آمریکا سخن گفت و وعده پیشرفت در کشور را داد.

در کابینه آینده آمریکا نام دو کاندیدا مطرح شده است: بن کارسون، جراح بازنشسته و داوطلب سابق نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری از حزب جمهوریخواه، به عنوان وزیر مسکن و توسعه شهری، و ویلبر راس سرمایه دار و کارآفرین شناخته شده به عنوان وزیر تجارت.

اما به نظر می رسد که همه نزدیکان آقای ترامپ با نامزدهای منتخب او برای سمت های کابینه موافق نیستند. کلین کانوی سخنگوی ترامپ روز پنجشنبه در توییتی درباره انتخاب میت رامنی از سوی رئیس جمهوری منتخب در کابینه آینده ابراز تردید کرد و نوشت در «رسانه های اجتماعی و مجامع خصوصی شاهد نگرانی افراد درباره انتصاب آقای رامنی در مقام وزارت خارجه» بوده است.

در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا و تیم انتقالی او در حال کار برای فراهم آوردن مقدمات مراسم سوگند هستند، آقای ترامپ به جامعه دوپاره شده آمریکا پیامی به مناسبت روز شکرگزاری داد و برای کشور آمریکا دعا کرد.

آقای رامنی فرماندار ایالت ماساچوست و نامزد انتخابات ریاست جمهوری از حزب جمهوریخواه در سال ۲۰۱۲ پیشتر با نامزدی دونالد ترامپ برای انتخابات مخالفت کرده بود.

گزینه های طرح شده اخیر از سوی رئیس جمهور منتخب برای مناصب ارشد دولتی خود از جمله نیکی هیلی فرماندار کارولینای جنوبی به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد و بتیس دیواس چهره فعال در امر آموزش و تحصیل به عنوان وزیر آموزش آمریکا است.

آسوشیتدپرس می گوید مراسم سوگند ریاست جمهوری پرخرج است و به گفته یک مقام کمیته برگزاری مراسم سوگند ریاست جمهوری آقای ترامپ برای شرکت هایی که مایلند به این مراسم کمک کنند سقف یک میلیون دلار را تعیین کرده است. کمیته برگزاری مراسم سوگند آقای ترامپ گفته است که از لابی گرهای ثبت شده اعانه دریافت نمی کند و در دولت خود نیز آنان را استخدام نخواهد کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG